4. jul 2024.4. jul 2024.
Đaci generacije 2023/2024.

Đaci generacije 2023/2024.

Darija Džigurski
Srednja poljoprivredna škola


Darija Džigurski, Foto: Privatna arhiva


Darija Džigurski je završila smer veterinarski tehničar u Srednjoj poljoprivrednoj školi sa domom učenika. Taj izbor je za nju bio logičan budući da voli životinje, naročito konje, krave i pse.
Nije joj je bilo teško da se tokom četvorogodišnjeg školovanja jednako posveti učenju svih predmeta i upravo to, zajedno sa činjenicom da se rado uključivala u sve vannastavne aktivnosti, joj je obezbedilo laskavu titulu najbolje učenice u svojoj generaciji.

Da li bi preporučila smer koji se pohađala i zašto?
Svakom ko ima afinitet prema tome bih preporučila smer koji sam pohađala. Dobra je prilika da stekne nova znanja. Profesori su otvoreni za saradnju, voljni da nam izađu u susret da prevaziđemo sve teškoće i nedoumice i pomognu nam da stečeno znanje primenimo. Škola je otvorena prema učenicima i neguje zdravu atmosferu u kojoj se sticanje znanja odvija sa lakoćom. Nijednog trenutka se nisam pokajala zbog svog izbora.

Kako je izgledalo tvoje školovanje?
Moja prva želja bila je da upišem smer veterinarski tehničar. Bilo je baš onako kako sam se nadala i u pogledu teorijske i u pogledu praktične nastave. Škola mi je pružila znanja koja će mi mnogo značiti u budućem radu, čak i da se odlučim za samostalni rad i ne nastavim dalje školovanje.
Na to sam gledala kao na jednu dobru osnovu za fakultet. Imali smo praktičnu nastavu svake nedelje i mogućnost da odemo u ambulante veterinarskih stanica. Pohađala sam brojne vannastavne aktivnosti u vezi sa strukom.

Planovi za budućnost?
Planiram da upišem Fakultet veterinarske medicine. Znanje koje sam stekla olakšaće mi pripreme i obezbediti da, verujem, upišem smer koji sam želela. Volela bih da u budućnosti radim u veterinarskoj ambulanti.

Olga Kijurina
Tehnička škola Šabac


Olga Kijurina, Foto: Privatna arhiva


Olga Kijurina, maturantkinja na smeru arhitektonski tehničar Tehničke škole Šabac, oduvek je pokazivala sklonost i ljubav ka sadašnjem, a po svemu sudeći, i budućem zanimanju. Ljubav prema zahtevnoj profesiji javila se od mladih dana kada joj možda nije znala ni ime, ali je svaki crtež koji je radila otkrivao da je to pravi put za nju. Na prvoj godini srednje škole njeni crteži osvajaju nagrade na likovnim konkursima, a ta priznanja omogućila su joj i putovanje u Belorusiju na završni festival uz punu podršku profesora i škole.

Da li bi preporučila smer koji se pohađala i zašto?
Kao mala sam volela da crtam, u osnovnoj školi radovala sam se svakom novom tehničkom crtežu, tako da je Tehnička škola i smer arhitektonski tehničar bio pravi izbor za mene. Preporučila bih ovu školu osnovcima sa sličnim interesovanjima kao što su moja, jer sam uverena da će doprineti da obogate svoje iskustvo i prošire svoja znanja.

Kako je izgledalo tvoje školovanje?
U školi sam savladala neke osnove arhitektonskog posla i malo se upoznala sa arhitekturom. Bilo je vrlo zanimljivo i inspirativno. Pravili smo jednom prilikom maketu kuće kakvu bismo želeli, što je bilo vrlo uzbudljivo. Žao mi je što takvih vežbi nije bilo više.

Planovi za budućnost?
Planiram da upišem Arhitektonski fakultet i nastavim obrazovanje u istom smeru. Pripremam se za prijemni i nadam se da će sve dobro proći, kako i očekujem.

Katarina Gavrilović
Šabačka gimnazija


Katarina Gavrilović, Foto: Privatna arhiva


Katarina Gavrilović je rođena 13.2.2006. u Šapcu. Kao učenik generacije je završila osnovnu školu „Laza K. Lazarević“ u Varni. Tokom osnovne škole je zavolela matematiku, fiziku i programiranje i takmičila se iz tih predmeta. Zbog zainteresovanosti za programiranje je upisala smer za učenike sa posebim sposobnostima za računarstvo i informatiku u Šabačkoj gimnaziji. U gimnaziji je nastavila da se takmiči i osvaja nagrade na republičkim takmičenjima iz fizike i matematike. Tokom srednje škole je učestvovala i u brojnim vannastavnim aktivnostima kao što su volonterski rad u Crvenom krstu, međunarodni kamp za mlade astronome, seminari astronomije u Petnici, radionice mašinskog učenja i seminari primenjene fizike i elektronike.

Da li bi preporučila smer koji se pohađala i zašto?
Preporučila bih smer koji sam pohađala, smer za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku, svima koji su zainteresovani za programiranje, bez obzira na to koji nivo znanja imaju, zato što sam naučila mnogo stvari koje će mi sigurno biti korisne na fakultetu, ne samo iz programiranja, nego i iz drugih računarskih predmeta. U našoj školi imamo odlične uslove, dobro opremljen kabinet, tako da bih ga preporučila nekome ko je zainteresovan za programiranje. Najbitnije je to da neko želi da uči i da vremenom svojim radom može da nadoknadi i to ako nema jednako predznanje kao ostala deca koja upišu taj smer.

Kako je izgledalo tvoje školovanje?
Prve dve godine su bile malo drugačije nego što sam očekivala zbog korone. Onda kada je nastava počelo nesmetano da se odvija bila sam veoma zadovoljna svojim školovanjem, generalno, tim smerom i profesorima koji su dosta lepo radili sa nama i posvećivali našem odeljenju dosta pažnje, jer je naše odeljenje bilo manje, bilo nas je samo dvadesetoro. Takođe, škola je uvek podržavala sve vannastavne aktivnosti kao što su odlasci u Petnicu ili na seminare primenjene fizike i elektronike. Takmičila sam se iz fizike, matematike i osvajala sam državne nagrade. U pripremama za takmičenjama su mi mnogo pomogli škola i kvalitet nastave koji smo imali iz tih predmeta.

Planovi za budućnost?
Moji planovi su da nastavim školovanje na Elektrotehničkom fakultetu i to na smeru elektrotehnika i računarstvo i onda bih se kasnije, u drugoj godini, opredelila verovatno za fizičku elektroniku.

Luka Popović
Ekonomska škola „Stana Milanović“


Luka Popović, Foto: Privatna arhiva


Luka Popović odabran je za najboljeg učenika 3. stepena Ekonomske škole „Stana Milanović“ smera poslastičar. Sebe u budućnosti vidi kao vrsnog poslatičara, te i namerava da svoje znanje, veštine obrazovanje usavršava u toj oblasti.

Zbog čega si odabrao Ekonomsku školu?
Ekonomska škola nije bila moj prvi izbor, pre nje sam išao u drugu školu u Šapcu.. međutim prelaskom u ekonomsku školu, ona mi je pružila ono što nisam ni zamišljao. Moje iskustvo u školi je bilo i ostalo odlično, a opisao bih ga kao najboljim.

Šta ti je najviše ostalo u sećanju?
Najviše u sećanju će mi ostati treća, odnosno poslednja, godina srednje škole. U ovoj godini smo društvo iz odeljenja i ja imali mnoštvo zajedničkih uspomena koje će nam ostati za ceo život, znam da imam prave prijatelje oko sebe!

Preporuka za one koji žele da upišu Ekonomsku školu.
Trud i rad se uvek isplati.

Planovi za budućnost.
Želeo bih da upišem smer Gastronomija u akademiji strukovnih studija u Šapcu. Pronašao sam se u ovom poslu i želeo bih da nastavim sa usavršavanjem.

Lena Gligorić
Škola primenjenih umetnosti Šabac


Lena Gligorić, Foto: Privatna arhiva


Lena Gligorić pohađala je Školu primenjenih umetnosti i dobitnica je brojnih nagrada u oblasti likovnog stvaralaštva, kako u zemlji, tako i inostranstvu. Nagrađena je za svoje stvaralaštvo na Međunarodnom konkursu za vizuelnu umetnost pod nazivom “Arhetipovi u skulpturi Konstantina Brankušija“, Na republičkom konkursu ,,Krv život znači”, Međunarodnom likovnom takmičenju u organizaciji američke organizacije Bow Seat, priznanje Akademije tehničko-umetničkih strukovnih studija u Beogradu, Likovnom konkursu “Stvaramo zeleniju budućnost“ koji je, za učenike srednjih škola i gimnazija u jugoistočnoj i jugozapadnoj Srbiji, organizovao EU PRO plus.

Zbog čega si odabrala Školu primenjenih umetnosti?
Još u osnovnoj školi sam shvatila da želim da se bavim grafičkim dizajnom. Pre nego što sam je upisala, smatrala sam da je Škola primenjenih umetnosti mesto na kom ću moći da ispoljim svoj kreativni potencijal koji bih nadograđivala kroz saradnju sa nastavnicima. To i jesam postigla najviše zahvaljujući zalaganju i interesovanju na časovima praktičnog rada. Zadovoljstvo i tremu koju sam uvek osećala kada bih predala rad profesorima ću teško zaboraviti.

Savet za one koji žele da pohađaju Školu primenjenih umetnosti.
Savet za generacije koje nameravaju da upišu ovu školu jeste da je sistem školovanja specifičan jer podstiče umetničku slobodu kod učenika i individualni pristup svakom zadatku i da nakon školovanja pruža odličnu osnovu za upis, kako na umetničke tako i na ostale fakultete.

Kako vidiš sebe u budućnosti?
Nameravam da se u budućnosti više posvetim fundamentalnim likovnim tehnikama jer sam kroz dosadašnje škovanje shvatila da je crtež u osnovi svakog umetničkog izraza. Ne planiram da skroz napustim sferu grafičkog dizajna ali želim da se upustim i u ostale vidove likovnih tehnika a nadam se da će mi Fakultet primenjenih umetnosti, koji želim da upišem, to i pružiti.

Andrea Ostojić
Stručna hemijska i tekstilna škola


Andrea Ostojić, Foto: Privatna arhiva


Andrea Ostojić završila je smer tehničar za hemijsku i farmaceutsku tehnologiju. Tokom školovanja bila je uključena u brojne vannastavne aktivnosti, a dodatan izazov za nju je predstavljala činjenica da je upisom Stručne hemijske i tekstilne škole promenila i sredinu, budući da je rođena Lozničanka.

Da li bi preporučila smer koji se pohađala i zašto?
Svima bih preporučila smer tehničar za hemijsku i farmaceutsku tehnologiju koji sam pohađala zato što je veoma zanimljiv i može mnogo toga da se nauči. Sama eksperimentalna hemija kad se radi je dosta zanimljiva i nikad nije dosadna. Svi koji je upišu sigurno u glavi imaju planove za budućnost i šta dalje.

Kako je izgledalo tvoje školovanje?
Moje školovanje je bilo veoma turbulentno. Bilo je tu, naravno i lakših i teških perioda, ali sam se uvek trudila da se posvetim učenju maksimalno. Smatram da što više date od sebe i što se više potrudite, sve može da se ostvari. Ništa nije teško ako se sedne i uči. Bilo je zanimljivo i što se tiče društva, jer sam ipak, upisavši srednju školu, promenila grad, došla u nepoznato, nikog nisam znala i naravno da je postojao strah od neizvesnosti. Sada kad se osvrnem na to, to je možda jedna od najboljih odluka koje sam donela jer sam upoznala i divne ljude ovde, a takođe i divne profesore koji su me dosta toga naučili. Sam smer je divan. Hemija, pogotovo za onog ko je zaista voli, odličan je izbor. Pošto sam školu upisala u periodu korone, imali smo prekide u izvođenju nastave u samoj školi, nisu nas vodili na takmičenja iz nekih predmeta, ali smo imali vannastavne aktivnosti. Učestvovala sam u Kragujevcu na takmičenju učeničkih kompanija. Imali smo razne sekcije poput muzičke, dramske, brojne radionice u koje se svaki smer uključuje i brojne prilike da predstavljamo školu.

Planovi za budućnost?
Planiram da studiram, samo što se okrećem drugačijoj oblasti. To neće biti ništa u vezi sa hemijom, već pravom. Upisaću Pravni fakultet, ali moje četvorogodišnje školovanje će mi ostati u izuzetno lepom sećanju. Mnogo toga sam naučila što ću pamtiti ceo život. Sve u svemu, bilo mi je odlično tokom ove četiri godine i veoma mi je žao što se završilo, ali to je prirodan tok života.

Lara Stojanović
Ekonomska škola „Stana Milanović“


Lara Stojanović, Foto: Privatna arhiva


Lara Stojanović, učenica Ekonomske škole „Stana Milanović“, smer pravno-poslovni tehničar izabrana je za đaka generacije školske školske 2023/2024. godine. Pored odličnog uspeha tokom četvorogodišnjeg školovanja Lara je osvojila i republičku nagradu iz retorike i besedništva.
Po završetku osnovne škole, pred osnovcima je jedna velika odluka, koja se tiče njihovog daljeg školovanja. Jako je teško da dete od 15 godina već zna čime želi da se bavi u životu, međutim mislim da upisom u „Ekonomsku školu Stana Milanović“ niko neće pogrešiti.

Kada sam ja bila u situaciji da biram u koju ću srednju školu da se upišem, znala sam da hoću da to bude škola u kojoj ću se osećati prijatno, a uz to i mnogo toga naučiti. Nisam bila sigurna čime želim da se bavim i onda sam istaživala koje obrazovne smerove ima „Ekonomska škola Stana Milanović“. Ja sam se lično odlučila za smer pravno-poslovni tehničar. Sada, kada bih imala mogućnost da vratim vreme i ponovo biram školu, sve bih isto iizabrala.

Ekonomska škola je škola sa dušom. Škola u kojoj rade profesori koji vole svoj posao i spremni su da na najbolji mogući način svoje znanje prenesu na učenike. U njima pored autoriteta i profesora pre svega imamo prijatelje koji su spremni da nam pomognu sa svakim problemom. Ovo je škola gde možete upoznati prijatelje za ceo život i imati iskustva koja ćete uvek pamtiti.

Škola takođe pruža mogućnost upisa na različite fakultete. Svako od nas imao je 4 godine da se odluči šta želi da studira i da pronazali i otkriva svoja interesovanja. Iako sam upisala smer pravno-poslovni tehničar, nisam se odlučila za upis na pravni fakultet, mada mi je to na početku bio cilj. Shvatila sam da sa svojim prosekom mogu da faklutet upišem u Sloveniji. Odlučila sam se za fakultet Menadžmenta. Ali mogu slobodno da kažem da je svako od mojih vršnjaka pronašao ono što mu najviše odgovara uz pomoć profesora i kolektiva škole. Neki su se odlučili za pravo, ekonomiju, psihologiju pa čak i Vojnu Akademiju. U tom smislu za koji god smer da se odlučite u Ekonosmkoj školi, budite sigurni da uz trud i dobar prosek možete upisati bilo šta.

Što se tiče učešća na takmičenjima, ja sam učestvovala na repubilčkom takmičenju iz retorike i besedništva, to je predmet koji u školi imaju samo pravno-poslovni tehničari. Zaista jedno divno iskustvo. Zahvalna sam i profesorki i razrednoj koje su mi pomogle da postignem nagrade koje sam dobila. Ovo takmićenje sastoji se iz zadate i improvizovane besede i učešćem na ovom takmičenju zaista pomerate svoje granice i samopouzdanje. Dobila sam drugo mesto za svoju zadatu besedu na temu „Malena je ptica lastavica, ali nadleti konja i junaka“ i treće mesto za iprovizovanu temu, koju sam dobila na takmičenju i imala pola sata da je napišem i naučim. Ove nagrade pomogle su mi da postignem uspeh đaka genaracije.

Odlazim iz ove škole sa jednim divnim iskustvom i uspomenama. Mislim da svi moji vršnjaci mogu da se slože da će nam nedostajati „Ekonomska škola Stana Milanović“. Nedostajaće nam prijatelji, peofesori, direktorka, pedagog, psiholog... Ali isto tako sam sigurna da nas je škola pripremila da sve što nas u budućnosti čeka, naučila nas je mnogo toga ali pre svega da budemo dobri ljudi.

Emilija Ković,
Mačvanska srednja škola Bogatić


Emilija Ković, Foto: Privatna arhiva


Učenica Mačvanske srednje škole Emilija Ković se tokom ove godine istakla ne samo odličnim rezultatima na takmičenjima, već i sportskim veštinama, marljivošću i posvećenošću učenju, vaspitanjem, trudom i kolegijalnošću. Na opštinskom takmičenju iz srpskog jezika i književnosti osvojila je prvo mesto sa čak 19 poena, a na opštinskom takmičenju iz srpskog jezika i gramatike drugo mesto.

Na okružnom takmičenju iz srpskog jezika osvojila je 13 poena, a na okružnom takmičenju iz srpskog jezika i gramatike imala je najbolje ostvaren rezultat među učesnicima njene škole, 12 bodova. Na međunarodnom takmičenju iz engleskog jezika „Willkommen“ osvojila je 13. mesto, što je izvanredan uspeh. Na školskom takmičenju iz fizičkog vaspitanja osvojila je treće mesto u disciplini skok u dalj. Dodeljena joj je Svetosavska nagrada za odličan uspeh, primereno vladanje i svojevrsnu promociju škole, kao i dukat.

Učestvovala je i na đačkoj sekciji za mlade pisce i ljubitelje poezije, pohađala je i novinarsku sekciju, a takođe je urednica školskih novina. Uvek je spremna da izađe u susret i pomogne svojim prijateljima. Njena akademska postignuća, izvanredne sportske veštine, marljivost i posvećenost učenju, čine je uzorom ostalim učenicima.

Da li bi preporučila smer koji se pohađala i zašto?
Svim malim maturantima bih preporučila da upišu Mačvansku srednju školu, a ukoliko su posebno zainteresovani za saobraćaj, obrazovni profil tehničar drumskog saobraćaja će im se izuzetno dopasti. Školu odlikuju divni profesori koji su tu da izađu u susret i pruže pomoć kad god je potrebno. Njihova profesionalnost i stručnost u radu mi je značajno olakšala svaki predmet i svaku lekciju.

Način na koji nam profesori objašnjavaju lekcije je veoma interesantan i pomaže dosta da razumemo i brzo zapamtimo gradivo. Saobraćajni smer jeste smer u kom je dominantnija matematika, ali to ne treba da plaši male maturante, jer uz dobrog profesora, čak ni matematika nije problem. Imala sam tu čast da mi matematiku predaje izvanredna profesorka Maja Savić. Svaku lekciju sam savladala bez problema.

Takođe, saobraćajni tehničari imaju mogućnost besplatnog polaganja vozačkog ispita B kategorije u trećoj godini srednje škole. Smatram da će im kasnije biti mnogo lakše u saobraćaju i vožnji i da će biti mnogo bolji vozači ukoliko budu položili ispit, jer je mnogo drugačije i lakše raditi test kada si upoznat sa pojmovima saobraćaja. Lekcije i predmeti su prezanimljivi i nimalo teški. Za uspeh je potreban samo rad, trud i volja. Profesori vrednuju svaki naš trud i zalaganje.

Kako je izgledalo tvoje školovanje?
Srednju školu ću pamtiti kao bezbrižan i prelep period života. Od početka sam bila svesna svojih mogućnosti i svog kapaciteta, što je na kraju i rezultiralo diplomom najboljeg đaka u generaciji. Nisam smatrala nikoga svojom konkurencijom. Konkurenciju vidim isključivo u sebi. Svake godine sam se trudila da budem bolja od prethodne, da napredujem i da nadmašim samu sebe. Rad i trud se uvek isplate. Moje školovanje je bogato uspesima i nagradama, ali sam i tokom istog naučila dosta važnih životnih lekcija i prošla kroz mnoga iskustva. O svom srednjoškolskom školovanju imam samo najlepše da kažem i preponosna sam što ga završavam ovakvim priznanjem i nagradom.

Planovi za budućnost?
Budući da sam veoma ambiciozna i samouverena osoba, moji planovi se iz dana u dan menjaju. Sigurno znam da planiram pre svega da radim na svom obrazovanju, jer smatram da znanje i obrazovanje jesu bogatstvo. Nastaviću sa školovanjem, planiram da upišem pravni fakultet. U ovoj odluci mi je najviše pomogla moja rođena sestra Tina Mastilović koja je bila moja podrška od samog početka srednje škole i koja mi je oduvek davala samo najbolje savete.

Članovi moje porodice su visokoobrazovani ljudi koji su tu da me posavetuju i ohrabre u mojim daljim planovima. Kada ste okruženi uspešnim i ostvarenim ljudima, shvatićete koliko je bitno truditi se i raditi na sebi. Volela bih pre svega da budem posebna na svoj način, ostvarena, uspešna i najvažnije od svega, srećna žena.

Jana Nišević
Medicinska škola “Dr Andra Jovanović”


Jana Nišević, Foto: Privatna arhiva


Đak generacije 2020-2024. Medicinske škole “Dr Andra Jovanović” je Jana Nišević IV4, učenica smera medicinska sestra-tehničar. Jana je trostruki nosilac republičke nagrade. Na Republičkom takmičenju medicinskih škola u prvoj pomoći i realističkom prikazu povreda, oboljenja i stanja 2022. godine sa ekipom prve pomoći osvojila je drugo mesto - oblast prva pomoć.

Sa rukometnom školskom ekipom prethodne i tekuće školske godine osvojila je prvo mesto na državnom prvenstvu u rukometu. Samim tim je i nosilac čak tri Vidovdanske nagrade. Aktivan je član gotovo svih sportskih sekcija, pa je tako učestvovala i na takmičenjima iz košarke i futsala. Istaknuti je član novinarske sekcije i učestvovala je u izradi školskog časopisa Medikus, koji je ove godine osvojio republičku nagradu za najbolji srednjoškolski časopis u zemlji.

Predstavljala je svoju školu na „Sajmu darovitosti” u promociji projekta „Naučni centar- fabrika ideja za 21. vek u organizaciji Grada Šapca, Takođe, 2022. godine bila je jedan od četiri predstavnika Grada Šapca u projektu „Svetionik znanja”. Za izuzetne rezultate u školi nosilac je nagrade “Dr Vera Rajić” za 2023. godinu, specijalnog priznanja koje Rotari klub Šabac dodeljuje učenicima Medicinske škole “Dr Andra Jovanović” za postignuti uspeh.

Članica je Crvenog krsta, te je i sa ovom ekipom nastupala na gradskim i međuokružnim takmičenjima iz prve pomoći. Planira da upiše Medicinski fakultet i nastavi svoj put u oblasti zdravstva i socijalne zaštite.

Medicinsku školu upisala sam jer me oduvek privlačila medicina kao polje u kojem mogu direktno pomoći ljudima. U medicini sam videla priliku da kombinujem svoju strast prema znanju s humanim pristupom i brizi o drugima. Moje školovanje bilo je uzbudljivo iskustvo koje je obuhvatalo sve, od intenzivnih teorijskih predavanja do praktičnih vežbi u kabinetima medicinske škole kao i na različitim odeljenjima u okviru šabačke bolnice.

Kroz školovanje sam stekla znjanja iz oblasti medicinskih, prirodnih i društvenih nauka, ali i znanje o tome koliko je bitno raditi timski i imati dobre ljude i prijatelje oko sebe. Najviše sam ponosna na tri republičke nagrade koje sam osvojila, kao i na Rotari nagradu koja me najviše podstakla da nastavim dalje da se trudim i ostvarujem svoje ciljeve.

Za kraj bih svoj deci koja žele da se upišu u Medicinsku školu poručila da veruju u sebe i u svoje snove, da koliko god nekad mislili da je teško i da neće uspeti, ne odustaju i da će ostvariti ono što su zamislili, da je da je Medicina nešto što treba da se voli i da se radi s empatijom i ljubavlju. A da je Medicinska škola u Šapcu pravo mesto koje će ih tome naučiti.

Andreja Radosavljević
Srednja škola Koceljeva


Andreja Radosavljević, Foto: Privatna arhiva


Završila Srednju školu u Koceljevi, smer ekonomski tehničar, kao najbolja u svojoj generaciji. Kako kaže, ključna stvar za postizanje ovakvog rezultata jesu dobra organizacija, kontinuirano učenje i rad na sebi, kao i saradnja sa profesorima.

Bila je predstavnica svoje škole na ovogodišnjem republičkom takmičenju iz računovodstva na kojem je osvojila peto mesto.

O školi koju je upravo završila ima samo reči hvale. Posebno mesto zauzimaju profesori sa kojima je, kaže, imala divan odnos i uspešnu saradnju.

Veruje da je u Srednjoj školi u Koceljevi stekla kvalitetno obrazovanje te da će uskoro postati brucoš Ekonomskog fakulteta u Novom Sadu.

Ivana Aranautović
Posavotamnavska srednja škola Vladimirci


Ivana Aranautović, Foto: Privatna arhiva


Ivana Aranautović je đak generacije Posavotamnavske srednje škole u Vladimircima. Kako ističe bila je odičan učenik tokom školovanja, i škole isticala se se svojim znanjem. U četvrtoj godini učestvovala je Republičkom takmičenju u Prvoj ekonomskoj školi u Beogradu iz stručnog predmeta Poslovne ekonomije. Mentor Ivani je bio profesor Rade Stefanović. Zauzela je 11. mesto od 24 učesnika. Takođe, bila je član učeničkog parlamenta.

-Posavotamnavsku srednju školu sam odabrala jer me oduvek interesovala ekonomija, a imali su smer koji sam ja želela da upišem i da se usavršavam iz te oblasti. Takođe, išla mi je u prilog lokacija koja je u tom momentu bila i više nego pogodna.

Tokom školovanja najlepše mi je bilo naravno druženje i materija koju sam sa zadovoljstvom učila 4 godine i stekla znanje koje će mi mnogo značiti u daljem školovanju.

Kada su u pitanju izazovi, naravno da ih je bilo ali sam to lako prevazišla uz trud, želju i interesovanje.

Savet koji bih dala učenicima koji žele da upišu ovu školu je da budu uporni, vredni, istrajni jer ukoliko žele mogu mnogo da nauče. Profesori su tu da im pomognu i pruže podršku.

Moji planovi za budućnost su da se posvetim ekonomiji. Trenutno spremam prijemni za Ekonomski fakultet u Subotici, odeljenje fakulteta u Novom Sadu. Nadam se da ću uspeti da upišem ono što želim i nastavim dalje školovanje.
D.D. /M.Ž.B.

Najnoviji broj

24. april 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa