KOŠARKA: PRVA SRPSKA LIGA

PUČE STOTKA

Šabac-Ub 112:93 (27:20, 22:18, 23:31, 40:24)
Hala sportova “Zorka“. Gledalaca 500. Sudije: Laketić i Žunić (Užice)
Šabac: Đonlić 2, Vuković 6, Nešić 2, Tadić 12 (1-0), Kojić 6, Miljković 32 (10-10), Bajić 14, Puljezević, Todorović 33 (14-13), Ivanović 5, Štrbac, Pilindavić.
Ub: Ivković 2, Jagodić, Jadranin 9, Drekić 1 (2-1), Ratković, Veselinović 36 (15-15), Smiljković, Jakovljević 27 (6-4), Danilović 3, Popović 15 (1-1).
Krajnji rezultat utakmice može da zavara one koji nisu prisustvovali meču. Ekipa Šapca je ostvarila još jednu ubedljivu pobedu i nezadrživo grabi ka svom cilju, plasmanu u Prvu B ligu, ali daleko od toga da je bilo lako.
Bio je to duel dve izuzetno raspoložene šuterski ekipe a treneri svojim momcima mogu da zamere na igri u odbrani. Publika je zato mogla da uživa, videla je 25 trojki i 205 postignutih poena.
Na poluvremenu je izgledalo da će Šapčani lako doći do ubedljivog trijumfa jer su imali 11 poena prednosti a Milan Miljković je sa 23 poena bio najraspoloženiji za igru. U trećoj i početkom četvrte četvrtine stvari su se promenile i gosti su počeli da tope prednost. Uspeli su čak i da izjednače, ali onda je proradio Aleksandar Todorović čije su dve trojke prelomile meč i do kraja utakmice on je postigao 33 poena i bio najefikasniji igrač domaće ekipe. Dobro su odigrali i Tadić i mladi Bajić ali su i ostali košarkaši dali svoj doprinos za pobedu od 19 razlike.