19. septembar 2013.19. sep 2013.

ŠAPČANI U EKIPI SRBIJE

Na 44. Turniru koji nosi naziv „Memorijal prof. Bojan Hrovatin“ u atletici održanom 13. - 15.09.2013. u Mariboru - Sloveniji, pored predstavnika udruženja paraplegičara Slovenije u međunarodnoj konkurenciji učestvovali su predstavnici BIH, Hrvatske i Srbije. Ekipu Srbije činili su paraplegičari iz Šapca, Sombora i Subotice.
Atletska takmičenja su držana na atletskom stadionu u Mariboru gde se u 5 kategorija OSI takmičilo 60 atletičara.
U pojedinačnoj konkurenciji Kristina Arančić iz Subotice osvojila je dve zlatne medalje: troboj (kugla koplje, disk) i trka na 100 metara, Slaviša Savić iz Šapca osvojio je 2 srebrne medalje: troboj (kugla, koplje i disk) i trka na 100 metara, Nikola Nikolaš iz Sombora osvojio je bronzanu medalju u troboju (kugla, kolje i disk) i Slavoljub Avdić iz Šapca imao je dobre rezultate 4. Mesto troboj i 5. Mesto trka na 100 metara.