16. april 2015.16. apr 2015.

RADNIČKI NASTAVLjA NIZ

FK „Radnički šabački“ ““ FK „Napredak“ (MB) 4:0 (2:0)
Posle nekoliko kola odigranih po, gotovo, idealnim uslovima, „Radnički“ i „Napredak“ morali su znanje da pokažu po hladnom vremenu i nakvašenom terenu, a kiša je „dosađivala“ pre, tokom i posle duela. Primarni cilj, Napretka je opstanak, bili su svesni da bodove ne mogu očekivati u Šapcu, ali su strogom defanzivom pokušali da odbrane svoj gol. To im je uspevalo sve do sredine prvog dela kada je, u kaznenom prostoru, nespretno na Pavlovića startovao half tima iz Belotića, a arbitar pokazao na belu tačku. Jako, nisko, precizno u golmanov desni ugao šutira Kovačević za 1:0. Verovatno je već u tom momentu bilo jasno da bodovi ostaju domaćima, ali je prvih 45 minuta upotunio Jošić za 2:0. Driblingu i golu napadača, prethodio je dubinski pas. Bez obzira na rezultat, ništa se nije menjalo ni u nastavku. Opet je drugi najstariji šabački fudbalski klub napadao, što je bitnu promenu donelo u 60. minutu kada gol postiže Marković. Konačan rezultat postavio je Jošić svojim drugim golom. Bilo je još mnogo prilika, no kombinacija požrtvovanosti protivnika, nedostatka sreće i manjka koncentracije, sprečili su promenu rezultata.
Šapčani predvode tabelu sa 50 bodova, a za vikend sledi gostovanje u Dublju, ekipi Mladog borca, u 21. kolu.