24. avgust 2025.24. avg 2025.
Foto: Glas Podrinja/Juga

Foto: Glas Podrinja/Juga

Vremenska prognoza za sledeću nedelju

Naredne sedmice sve toplije

Naredne sedmice u Šapcu očekuje se pretežno sunčano i postepeno sve toplije vreme, sa pravim letnjim temperaturama koje će od srede ponovo preći 30 stepeni Celzijusa.

U ponedeljak, 25. avgusta, dan će proteći uz sunčane intervale i povremeno prolaznu oblačnost. Na jugu i jugozapadu Srbije moguća je izolovana pojava kratkotrajnih pljuskova s grmljavinom, ali se za područje Šapca očekuje suvo vreme. Maksimalna dnevna temperatura biće oko 27 stepeni.

Od utorka do četvrtka (26–28. avgust) zadržaće se pretežno sunčano vreme. Dnevne temperature u utorak će dostići 29 stepeni, a već od srede ponovo će prelaziti 30 stepeni, uz slab vetar i prijatne večeri.

Najtopliji dan biće petak, 29. avgusta, kada se u Mačvi prognozira temperatura preko 35 stepeni Celzijusa, uz sunčano i stabilno vreme.

Tokom vikenda očekuje se blago osvežavanje. U subotu, 30. avgusta, mogući su lokalni pljuskovi s grmljavinom, dok će u nedelju (31. avgust) preovlađivati suvo i toplo vreme, sa temperaturama nešto nižim u odnosu na petak, ali i dalje iznad 30 stepeni.
Redakcija: Glasa Podrinja

Najnoviji broj

21. avgust 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa