18. децембар 2021.18. дец 2021.
Завршен први део сезоне - ВК Шабац (фото: Глас Подриња)

Звезда однела бодове у дербију

Шабац - Ц. Звезда 4:7 (0:1, 3:3, 1:2, 0:1).

У много неизвеснијем дуелу него седам дана раније, Звезда је ипак освојила бодове у дербију 9. колу Супер ватерполо лиге.

Одбране су обележиле први период и то позиционо, те ни шутери нису имали много изгледних прилика. Једини гол је последица прецизног ударца из не баш најповољније ситуације.

Много ефикаснији други период протекао је у изједначеној игри, гол за гол, где је гост водио два или један разлике у континуитету.

Неколико прилика за изједначење су Шапчани пропустили, а код заостатка од минус два нису искористили петерац што је Звезди омогућило да води 6:4 пред последњих осам минута.

Два пута је погађао пречку Стојановић, два пута Ћетковић, буквално милиметри су одлучили да уместо минус један или изједначења, Звезда оде на плус три и преломио меч.

Као и пре седам дана, Шабац је поново имао готово 12 минута без гола што је и пресудило.

Шабац у нову групу преноси три бода. Наставак шампионата је крајем јануара.