Ватерполисти Шапца (фото: Глас Подриња)

Дерби припао Партизану

Шабац - Партизан 14:18 (2:6, 7:6, 3:3, 2:3).

Партизан је оправдао улогу фаворита у дербију који су овај пут обележили стрелци, атрактивне акције и голови.

У првој половини првог периода меч је био изједначен, међутим испуњен репрезентативцима три државе Партизан је сурово искористио сваки пропуст у одбрани домаћих и створио велику предност већ на паузи.

Друга четвртина је била ревија голова, готово напад за нападом, 13 пута се тресла мрежа у осам минута, период по свим параметрима изједначен.

Потпуно се Шабац вратио у меч, смањио је заостатак на свега два гола, имао две прилике да се приближи на само гол. Ипак, преломио је неискоришћен петерац Станића при резултату 14:12 и потом гол Ловреа неколико секунди пре истека трећег периода који је госте одведо на плус три.

Значајно је финиш тог периода утицао на ток четвртог. Није успео да се врати домаћи тим и Партизан је остварио заслужену победу изражено нешто вишом разликом од реалне.