Vaterpolisti Šapca (foto: Glas Podrinja)

Derbi pripao Partizanu

Šabac - Partizan 14:18 (2:6, 7:6, 3:3, 2:3).

Partizan je opravdao ulogu favorita u derbiju koji su ovaj put obeležili strelci, atraktivne akcije i golovi.

U prvoj polovini prvog perioda meč je bio izjednačen, međutim ispunjen reprezentativcima tri države Partizan je surovo iskoristio svaki propust u odbrani domaćih i stvorio veliku prednost već na pauzi.

Druga četvrtina je bila revija golova, gotovo napad za napadom, 13 puta se tresla mreža u osam minuta, period po svim parametrima izjednačen.

Potpuno se Šabac vratio u meč, smanjio je zaostatak na svega dva gola, imao dve prilike da se približi na samo gol. Ipak, prelomio je neiskorišćen peterac Stanića pri rezultatu 14:12 i potom gol Lovrea nekoliko sekundi pre isteka trećeg perioda koji je goste odvedo na plus tri.

Značajno je finiš tog perioda uticao na tok četvrtog. Nije uspeo da se vrati domaći tim i Partizan je ostvario zasluženu pobedu izraženo nešto višom razlikom od realne.