2. септембар 2022.2. сеп 2022.

Победнички почетак Металопластике

Металопластика је у првом колу меморијалног турнира у босанском Високом савладала хрватски Осијек, новог члана Прве лиге суседне државе, 34:30 (18:11).

Читав меч су „пластичари“ били у предности. Имали су плус седам на полувремену, осам голова је износило највише вођство, али је у једној лошој серији хрватски клуб успео да се приближи само на минус један десет минута пре краја. Ипак, квалитет је дошао до изражаја у завршници, те је остварена сигурна победа.

Најефикаснији је био Матеја Додић са седам, док је Брајовић, повратник после повреде постигао шест голова. Радује повратак Бране Мирковића и Дакића после повреда. Постигли су четири, односно три гола, док због повреде није наступао Азиз Аиди.

Вечерас Металопластика игра против домаћина, екипе Босне.