5. мај 2023.5. мај 2023.
Борба за полуфинале: ВК Сава (2007) (фото: ВК Шабац фб страна)

Друга победа Саве, једна победа дели од полуфинала

Млађејуниорски тим Саве (2007. годиште и млађи) остварио је још једну победу на турниру Регионалне лиге у Новом Саду. Након тријумфа синоћ над Приморцем из Котора, овог јутра је савладан Задар 12:8.

Прве две четвртине су припале истим резултатом по једном ривалу, те се у друго полувреме ушло у егалу. Ипак, у финишу трећег периода Шапчани су поново стигли до осетне предност, а онда у последњем кварталу задржали налет Далматинаца и са нова два гола стекли одлучујућих 12:8. Меч је био решен.

Најефикаснији код победника Лазић са три постигнута гола.

Саву очекују поподне и сутра у јутарњим часовима два одлучујућа меч за пласман у полуфинале. Ривали су Југ вечерас, тим који попут Саве има обе победе и важи за фаворита за титулу, односно Будва у суботу ујутру.

Два најбоља тима из сваке групе ће се пласирати у полуфинале које је на прогаму у суботу увече, док је финале у недељу, 7. маја од 13:15.