17. фебруар 2024.17. феб 2024.

Металопластика без четвртфинала

Металопластика Еликсир - Валур 28:30 (16:12).

Металопластика Еликсир неће играти у четвртфиналу ЕХФ купа. Валур је у мечу пуном преокрета успео да победи и у Шапцу.

Након неколико неуспешних напада на самом почетку меча и периода гол за гол, Исланђани први праве серију и стичу вишак од три гола 6:9. Након тајмаута Матића почиње другачији ток дуела. Најпре Металопластика прави серију 5:0, а потом и 4:1 и у финишу периода на семафору пише 15:10. Арсић се истиче на голу.

Као и прво, тако је Валур почео и друго полувреме. До 45. минута су надокнадили сваки минус, изједначили резултат и најавили неизвесностдо краја.

У овом периоду искусни Петрсон је играч одлуке. У неколико наврата је изнудио прекршај у нападу Металопластике користећи велико интернационално искуство.

Неизвесност у финишу спречио је крилни играч Подарсон, најопаснији у контранападу, а успео је да изнуди и искључење у кључним тренуцима. У глобалу пресудило је искуство.