Инфо

1. јул 2021.1. јул 2021.
"Глас Подриња"

"Глас Подриња"

ЗАВРШЕН 27. ФЕСТИВАЛ РУЖЕ ЛИПОЛИСТА

БРЕНД ШАПЦА

Поред 20 излагача цвећа из целе Србије, организован је и Цветни базар старих и уметничких заната где је 20 занатлија и хобиста представило свој рад. Ово није само туристичка, него и привредна манифестација, препознатљив бренд града Шапца. Повељу пријатељства добила др Јасмина Станковић
27. Фестивал цвећа „Руже Липолиста“, који се традиционално одржава у другој половини јуна у Липолисту, трајао је три дана, од 24. до 26. јуна. Почео је у четвртак, поделом ружа у Пешачкој зони, у петак је организовано књижевно-музичко вече “Ружом реци све”, а централни дан Фестивала био је у суботу, у Липолисту, у дворишту ОШ “Војвода Степа Степановић”.
Најмирисније село и ове године окупило је призвођаче, дистрибутере и све љубитеље руже. Поред 20 излагача цвећа из целе Србије, организован је и Цветни базар старих и уметничких заната где је 20 занатлија и хобиста представило свој рад.

Фестивал, који представља потенцијале које има производња цвећа, даје шансу за размену искустава, знања и успостављање контаката и сарадње у овој и бројним другим областима


"Глас Подриња"


Фестивал је одржан под покровитељством Града Шапца, уз подршку Месне заједнице Липолист, у организацији Туристичке организације Шабац. Манифестацију је отворио градоначелник Шапца др Александар Пајић.
- Фестивал Руже Липолиста окупља велики број људи. Ово није само туристичка, него и привредна манифестација и свима, који се баве узгојем цвећа, прилика да на најлепши начин промовишу свој рад. 27. Фестивал ружа снажно је подржао град Шабац и подржаваће га и у будућности. Ова манифестација препознатљив је бренд града Шапца, истакао је градоначелник Пајић.
Фестивал, који представља потенцијале које има производња цвећа, даје шансу за размену искустава, знања и успостављање контаката и сарадње у овој и бројним другим областима.
- Централни дан Фестивала који смо започели продајном изложбом цвећа и изложбом старих и уметничких заната, настављен је богатим културно-уметничким програмом у коме су учествовало КУД “Абрашевић” и ЦОКТ “Јеврем Обреновић”. Изузетно ми је драго да је манифестација и ове године одржана у пуном капацитету, истакла је Нађа Глигорић, в.д. директорка ТОШ-а.

27. Фестивал ружа снажно је подржао град Шабац и подржаваће га и у будућности. Ова манифестација препознатљив је бренд града Шапца


Повеља пријатељства припала је др Јасмини Станковић, директорки Дома здравља „Др Драга Љочић“.
- Изузетно сам узбуђена и почаствована наградом. Сматрам да сам једна од многих која је водила свој посао, као лекар и руководилац, али без тимског рада са запосленима ово признање не бих добила. Ова награда је подстрек да радимо још више и боље, да будемо доступнији нашим грађанима, јер мисија и визија Дома здравља управо је доступност у пружању здравствених услуга, нагласила је др Станковић.
Манифестација је завршена поделом признања за најбоље.
Признање за најбољи асортиман ружа добио је “Расадник Топаловић” Липолист.
- Ово је 27. пут како “Расадник Топаловић” учествује на овој манифестацији. Расадник је међу највећима у Србији, можда и највећи. Постоји већ 66 година. На њивама је тренутно негде око 300.000 ружа, које ће се у току јесени наћи у продаји широм Србије и Русије, истакла је Драгана Селенић у име “Расадника Топаловић”.

"Глас Подриња"


Признање за најбољи аранжман добио је “Расадник Џагић” Звезд.
Слободан Џагић, најмлађи ружар, који се преселио из града на имање свог прадеде у Звезд да би гајио руже, каже да је узгајање ружа трновит пут, посебно када су високе температуре, али да ништа није тешко када волите свој посао.
- У свом расаднику, који се бави резаним цветом ружа, имам 6.500 садница ружа, рекао је Џагић и додао да се нада да ће Звезд једног дана постати мали Липолист.
Најбољи ван асортимана ружа 27. Фестивала Руже Липолиста је “Расадник Перић” Орашац.
У изради цветних аранжмана такмичили су се ученици Средње Пољопривредне школе. Прво место освојио је Тим 4: Ангелина Николић и Милица Ловчевић, друго Тим 1: Вукашин Јањетовић и Александра Николић, треће Тим 2: Ивана Милутиновић и Марина Ђукановић.
- Ученицима је значајно ново искуство и лепо дружење на овом Фестивалу. Ово је повод и за промоцију наше школе и смера хортикултуре, који је креативан и одговара деци која воле природу и биљке, која имају уметничких склоности, осећај за лепо, боју... Располажемо свим могућим материјалима и производњама биљака које се користе у хортикултури тако да ученици имају велике могућности да науче овај занат и да иду даље, рекла је професорка Милена Стаменић, инжењер пејзажне архитектуре.

М.Ф.

Најновији број

7. мај 2026.

Најновији број

Временска прогноза

Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa