Инфо

13. март 2025.13. мар 2025.
Освајачи медаља за ЏСУ „Чивија“ (фото: И. Г.)

Освајачи медаља за ЏСУ „Чивија“ (фото: И. Г.)

ЏУДО: ШКОЛСКО ПРВЕНСТВО

Прве џудо медаље

Медаље за шабачке борилачке портове обогаћене су још једном дисциплином. Реч је о џудоу. Чланови Џудо сортског удружења „Чивија“ имали су успешан деби на такмичарској сцени и са школског првенства донели три медаље.

Јана Јовановић, ученица ОШ „Стојан Новаковић“ освојила је злато у четвртом разреду, Петар Гаврић је после три победе поражен у финалу (ученик ОШ „Мајур“), док је Аријан Алија, ђак Техничке школе, био трећи у својој категорији. Остварио је две победе. Матија Крстић (ОШ „Јеврем Обреновић“) био је седми.

Прво злато – Ј. Јовановић (фото: И. Г.)


-Џудо је врло популаран, олимпијски спорт, међу борилачким спортовима можда и најкомерцијалнији. Врло је занимљив и дамама и интересовања за њега је увек било. Крајем претходне године смо одлучили да формирамо клуб и да стварамо џудо представнике Шапца. Ово су прве медаље за шабачки џудо у историји. Добар је почетак, а већ размишљамо о наредним такмичењима. У четвртак Аријана и Петра очекује државно школско првенство – рекао је тренер и један од оснивача Иван Гладовић.

Најновији број

24. април 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa