Након дугогодишње паузе у коцељевачкој општини се поново организују “Јанкови дани”, манифестација посвећена српском књижевнику, учитељу у Свилеуви и некадашњем председнику општине Коцељева Јанку Веселиновићу.
Протеклог викенда, на књижевној вечери о Јанковом лику и делу, о догађајима, људима, згодама и незгодама из његовог живота и рада у тамнавском крају, говорили су професор Миленко Марковић из Коцељеве, професор Јордан Станојчић из Ваљева и професор и народни гуслар Добрило Аранитовић из Шапца.
Фото: В.Б.
На почетку ове вечери присутнима се у име организатора председник Скупштине Општине Коцељева и народни посланик Верољуб Матић који је истакао да Јанко Веселиновић и Коцељева имају нераскидиве везе.
–Јанко је код нас нашао место на грбу општине и он је то сигурно заслужио. Велико име, велика личност за Србију, а поготово за Коцељеву. Јанко је овде био учитељ и управо је овде почео да пише, ту је нашао инсирацију, ту су настала његова прва дела. У одређеном периоду био је и председник општине, тако да је он за нас веома значајна личност, без обзира што није рођен овде- рекао је Матић.
Програм су својим кореографијама употпунили чланови ФГ “Тамнавски опанчићи” из Коцељеве као и професор Аранитовић, народни гуслар.