Инфо

2. април 2026.2. апр 2026.
Фото: "Глас Подриња"/Kонференција МУФ

Фото: "Глас Подриња"/Kонференција МУФ

Одржана 19. Конференција „Маркетинг у фармацији“

Дигитализација - изазов за здравствене раднике

Генерална тема ове године: „Употреба дигиталних технологија у пословању здравствених установа“
Догађај је окупио стручњаке из области фармације и маркетинга и бавио се савременим трендовима, етиком у оглашавању лекова, као и дигиталном трансформацијом ове специфичне индустрије.
Фокус предавања, обједињених кроз два акредитована стручна састанка са тестом, усмерен је на дигиталне технологије у здравству, најновије трендове у примени друштвених мрежа, као и на употребу вештачке интелигенције у маркетингу у здравственом сектору.

Организатори наглашавају да Конференција пружа квалитетан стручни садржај, простор за размену искустава и подстицај за нове професионалне иницијативе.

– Kао и свих претходних година, окупили смо се да продискутујемо о актуелним темама које се тичу нас, здравствених професионалаца ове земље. Данас говоримо о дигиталним технологијама које су полако ушле у сваки сегмент нашег приватног и пословног живота. Оно што је пре педесетак година почело као једноставна забава кроз игрице, данас је прерасло у дигитално окружење које у великој мери обликује нашу свакодневицу. Некада је било извор забаве и разоноде, а данас често представља и изазивача значајне количине стреса. Сетимо се само увођења информационих система у установе у којима радимо – електронских рецепата, електронских фактура, отпремница, пореских пријава, система е-Грађанин и сличних сервиса. Са друге стране, ту је готово неограничена доступност информација из свих сфера живота и рада – пословне информације, музика, филмови, серије, друштвене мреже и вештачка интелигенција, доступни 24 сата дневно, на само један клик. Неприметно смо уронили у паралелни свет који има своја, наизглед другачија правила. Kако се у њему сналазимо, као и у реалном животу, зависи од нас самих. Окупили смо се да сагледамо актуелни тренутак дигиталних технологија у здравству, али и да чујемо шта нас очекује у блиској будућности, како бисмо били спремни на нове изазове који су пред нама – истакао је Ненад Радовић, организатор конференције.


Учесници су имали прилику да се упознају са регулаторним и етичким оквиром оглашавања у здравственом сектору, уз представљање позитивних примера из праксе. Предавачи овогодишње конференције долазе са Фармацеутског факултета Универзитета у Београду, Факултета организационих наука, и Високе школе (ВИЗЕР), фармацеутских кућа. У реализацији програма учествовала је и Фармацеутска комора Србије, која је за присутне учеснике организовала акредитовани стручни састанак.
С.Г.

Најновији број

16. април 2026.

Најновији број

Временска прогноза

Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa