18. октобар 2012.18. окт 2012.
РУКОМЕТ: „МЕРКУР ОСИГУРАЊЕ“ СУПЕР ЛИГА, 5. КОЛО

КРАЈ СА ТРИ ИГРАЧА У ТЕРЕНУ

РК „Металопластика“ - РК „Зајечар“ 22:20 (11:9)
У спортској дворани Шабачке гимназије, испуњеној прошле суботе скоро до последњег места, виђена је крајње неизвесна, а на крају и неспортска рукометна утакмица. Рукометаши из Шапца, не малим бројем грешака у нападу, промашајима из чистих „зицера“, као што је био Медурићев из контре у осмом минуту, дозволили су гостима да већ у тим тренуцима утакмице имају два гола предности. Срећом, игра је убрзо консолидована, направљена је мини серија, и фантастичним голом Продановића у 16. минуту „плаво - бели“ поново прелазе у вођство. Већ два минута касније било је и два гола разлике за домаћина. У наставку полувремена уследила је класична „резултатска клацкалица“ у којој су се тимови смењивали у вођству. Последњи минути првог дела игре припали су Шапчанима, па су на одмор отишли са заслуженом предношћу од два гола разлике. Као и у претходним утакмицама, и овога пута гол противника највише је „решетао“ Милош Драгаш, али имао је и неколико грешака у игри. Треба напоменути и повратак Обрадовића, после паузе која је, због повреде, трајала дуже од једног месеца.
У наставку сусрета гости су играли још ангажованије, у одбрани много чвршће, и „Металопластика“ је све теже налазила пут до зајечарског гола. Све ово било је нафиловано прилично честим искључењима домаћих играча, а додатан шлаг био је и пет „седмераца“ досуђених за гостујућу екипу. Врло важан погодак, код резултата 20:20, непуна два минута пре краја, постигао је Милош Марковић, и тако донео „плаво - белима“ одлучујућу предност. Убрзо је уследио још један напад Шапчана, додуше неуспешан. Зајечарци су затим кренули у контранапад, који је изузетном реакцијом зауставио голман Дарко Арсић. На Арсића је прилично грубо налетео гостујући играч Жупањац, и оборио га на паркет. Већ следеће секунде на терену је избила општа туча, песнице су „севале“ на све стране. После вишеминутног одлучивања судијског пара како и кога казнити, утакмица је настављена, и то са седам играча укупно на терену! За „Металопластику“ су играли само Филип Марјановић, Милош Драгаш и голман Дарко Арсић. Против су имали четири зајечарска рукометаша. Чак и у тој, сасвим необичној формацији, Драгаш је уз звук сирене постигао свој десети, а „Металопластикин“ победнички двадесет други гол. Без намере да коментаришемо суђење, не можемо се отргнути утиску да је једну чврсту, агресивну, али спортску игру, управо судијски двојац Ненад Николић - Душан Стојковић, довео у ситуацију у којој је било пуно варница. И песница!