6. децембар 2012.6. дец 2012.
РУКОМЕТ: „МЕРКУР ОСИГУРАЊЕ“ СУПЕР ЛИГА, 11. КОЛО

ПРЕОКРЕТИ ЗА ТРЕНИРАЊЕ ЖИВАЦА

РК „Металопластика“ - РК ПКБ 23:22 (12:9)
Остварила је „Металопластика“ још једну суперлигашку победу. Прошле суботе Шапчани су у спортској сали Шабачке гимназије савладали екипу ПКБ из Падинске Скеле, у агресивној утакмици која је целим својим током обиловала преокретима. Гости су први пут повели у петнаестом минуту (5:6), затим су домаћини повећавали предност, па се на полувреме и одмор отишло са три гола предности. У наставку утакмице „плаво - бели“ играли су још агресивније, и у 41. минуту имали четири гола вишка (17:13). Само четири минута било је довољно домаћинима да ову солидну предност прокоцкају, па је тачно петнаест минута пре краја утакмице резултат опет био нерешен (17:17), и то у тренуцима када је „Металопластика“ на терену била само са четири играча. Девет минута пре краја сусрета ПКБ је опет прешао у вођство (20:21), али је расположени Ђуро Карановић преокренуо резултат. Посебно атрактиван био је његов шут са девет метара, из слободног ударца, када је изненадио све противничке играче испред себе, као и гостујућег голмана (22:21). Минут пре краја опет се Карановић најбоље снашао у гужви на терену, и из контранапада постигао свој шести, а испоставило се и победнички гол за свој тим. У екипи домаћина најефикаснији, поред шестоструког стрелца Ђура Карановића, били су: Грујичић са пет, Марковић и Продановић са по четири постигнута гола.