5. децембар 2013.5. дец 2013.
РУКОМЕТ: МЕТАЛОПЛАСТИКА У ОСМИНИ ФИНАЛА ЧЕЛЕНЏ КУПА

РЕВАНШ СА КАМАТОМ

Металопластика ““ Врбас 31:22 (13:9)
Спортска хала: „Зорка“. Гледалаца: 1.600. Судије: Павел, Стате (Румунија). Седмерци: Металопластика 5 (4), Врбас 4 (3). Искључења: Металопластика 6, Врбас 12 минута.
Металопластика: Максимовић (1 одбрана), Травар, Миловановић, Стевановић 1, Палевић 1, Марјановић 1, Канкараш 5, Медурић 3, Обрадовић, Марковић, Арсић (15 одбрана, 1 седмерац), Грујичић 5, Митровић 4, Милосављевић 3 (3), Драгаш 8 (1).
Играч утакмице: Милош Драгаш (Металопластика)
Рукометаши Металопластике су добром игром убедљиво савладали екипу Врбаса и са чак девет голова плуса надокнадили гол заостатка из прве утакмице у Врбасу и заслужено се пласирали међу 16 најбољих екипа у Челенџ купу.
Домаћи су добро отворили утакмицу. Сконцентрисаном игром већ у 12. минуту повели са 8:0 и тако најавили сигурну победу. Ипак борбени гости се нису предавали, успели су да искористе добре одбране свог голмана и на одмор оду са само четири гола минуса. Првих 15 минута наставка протекло је у сјајној игри шабачког тима. Подстакнути изванредним одбранама Дарка Арсића, Шапчани су пунили мрежу Врбаса да би голом Милоша Драгаша у 42. минуту први пут стигли до највеће предности од 11 голова разлике (22:11) која је до краја за Врбашене остала недостижна.
Убедљивом победом у реваншу мечу против Врбаса, некадашњи двоструки првак Европе је у четвртом наступу у Челенџ купу заслужено изборио пласман у осмину финала. Од четири српска представника у европским клупским такмичењима само су Шапчани успели да остваре пласман међу 16 најбољих екипа.