16. април 2015.16. апр 2015.

РАДНИЧКИ НАСТАВЉА НИЗ

ФК „Раднички шабачки“ ““ ФК „Напредак“ (МБ) 4:0 (2:0)
После неколико кола одиграних по, готово, идеалним условима, „Раднички“ и „Напредак“ морали су знање да покажу по хладном времену и наквашеном терену, а киша је „досађивала“ пре, током и после дуела. Примарни циљ, Напретка је опстанак, били су свесни да бодове не могу очекивати у Шапцу, али су строгом дефанзивом покушали да одбране свој гол. То им је успевало све до средине првог дела када је, у казненом простору, неспретно на Павловића стартовао халф тима из Белотића, а арбитар показао на белу тачку. Јако, ниско, прецизно у голманов десни угао шутира Ковачевић за 1:0. Вероватно је већ у том моменту било јасно да бодови остају домаћима, али је првих 45 минута употунио Јошић за 2:0. Дриблингу и голу нападача, претходио је дубински пас. Без обзира на резултат, ништа се није мењало ни у наставку. Опет је други најстарији шабачки фудбалски клуб нападао, што је битну промену донело у 60. минуту када гол постиже Марковић. Коначан резултат поставио је Јошић својим другим голом. Било је још много прилика, но комбинација пожртвованости противника, недостатка среће и мањка концентрације, спречили су промену резултата.
Шапчани предводе табелу са 50 бодова, а за викенд следи гостовање у Дубљу, екипи Младог борца, у 21. колу.