19. новембар 2015.19. нов 2015.
ПРВА А ВАТЕРПОЛО ЛИГА – 3. КОЛО

Сами на Челу

ВК „ЖАК“ – ВК „Шабац“ 5:24 (1:6, 1:7, 1:5, 2:6)
Базен СЦ „Језеро“. Гледалаца 40. Судије: Крстоношић и Путниковић (оба Београд). Искључења: ЖАК 12, Шабац 5
Коначан резултат најбоље показује однос снага у базену. Пре меча „Шабац“ је важио за апсолутног фаворита, а тај епитет поптуно је оправдао ове суботе. Од првог минута било је јасно да је једина непознаница са којом разликом ће „Шабац“ славити. После неколико минута било је 2:1, а већ на истеку осмог 6:1. На полувремену 13:2, а није се много разликовало ни друго полувреме. Домаћи су само у последњем периоду успели да постигну више од једног гола.Своје вече имао је репрезентативац Русије, Балакирев, који је постигао шест голова, а пратили су га Рацков и Шормаз са четири.
Оно што је најважније, после три кола, „Шабац“ је усамљен на првом месту Прве А лиге са максималних 6 бодова, док га са 4 прате: „Стари Град“, „Београд“, „Бањица“ и „Дунав“. Управо другопласирани тим, „Стари град“ угостиће Шапчане у дербију четвртог кола.