24. март 2016.24. мар 2016.
ПЛЕЈ ОФ ЗА РУКОМЕТАШЕ ““ 1. КОЛО

Пао Шампион

РК „Металопластика“ ““ РК „Војводина“ 24:21 (14:11)
Хала „Зорка“. Гледалаца: 2.200. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: Металопластика 3 (2), Војводина 8 (6). Искључења: Металопластика 6, Војводина 8 минута.
МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић, Драгићевић 1, Миловановић 3, Голубовић 4, Тријановић, Мариновић, Остојић 2, Алексић, Марковић, Арсић 15 одбрана (1), Ђукић, Јездимировић, Митровић, Илић Стефан 6, Ивановић 7, Петровић 1.
Када се разбрани Арсић, ривал је већ у проблему, а када се, уз то, распуцају бекови, победа је на дохват руке, ма ко да је на другој страни. Водила је „Металопалстика од првог до последњег минута. Чувар мреже домаћих омогућио је прво осетно одвајање, 7:4, у 10. минуту. Он је дао крила нападу, а смер головима, Голубовић, Миловановић и Ивановић. Тројцу се, највише у наставку, придружио, Стефан Илић. Било је и седам разлике, 21:14 и само нешто лошија завршница омогућила је шампиону да доживи, за игру, мали пораз.