31. март 2016.31. мар 2016.
ПЛЕЈ АУТ ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ ““ 3. КОЛО

Минимални и најтеЖи

ЖРК „Јагодина“ - ЖРК „Медицинар“ 28:27 (16:14)
Хала „ЈАССА“. Гледалаца 250. Судије: Кнежевић и Лончаревић (оба Београд). Седмерци: Јагодина 1 (1), Медицинар 5 (4); Слога 5 (5); Искључења: Јагодина 6 минута.
ЖРК ЈАГОДИНА: Радосављевић, Шароњић Б. 4, Перазић 2, Вукајловић 9, Богдановић, Цветиновић 1, Прелевић 2, Стефановић, Шароњић Е. Мишковић (кап.), Глишовић 9, Цвијановић 1, Марковић, Адега, Страњанац.
ЖРК МЕДИЦИНАР: Обреновић, Милошевић 1, Чворић, Мандић, Матић, Радовић (кап) 14, Ручнов 2, Карић, Шимшић , Ђурковић 1, Станковић, Кукић, Бојанић 1, Нинковић 4, Андрћ 4.
Прво одвајање, „Јагодина“ је имала средином првог дела када је остварила три гола предности, 10:7. Успева, донекле, шабачки клуб да се врати, пре свега захваљујући Ани Радовић. На одмору је 16:14. Лош почетак наставка, Шапчанке су платиле великим заостатком од пет голова и то у неколико наврата. Међутим, када се чинило да су домаће преломиле меч, мало по мало, “Медицинар“ топи заостатак и у 55. минуту долази до 26:26. Вероватно кључни детаљ била је повреда Ане Радовић 4 минута пре краја. У 59. минуту екипе улазе поравнате, но играч утакмице, Глишовић, погађа за 28:27 и победу свог тима.
Резултати у плеј ауту су невероватни. Минаква је „тукла“ Слогу у Петровцу, „Кикинда“ не стаје, те тренутно, до скоро прежаљена „Минаква“ има шансе и за Европу, а ни водећа „Слога“ не може никако рећи да је обезбедила опстанак. У Шабац, за викенд, долази Кучево.