8. септембар 2016.8. сеп 2016.
СУПЕР ЛИГА ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ ““ 1. КОЛО

СИЛОВИТ СТАРТ ШАПЧАНКИ

ЖРК „РАДНИЧКИ“ (КГ) ““ ЖРК „МЕДИЦИНАР“ 28:36 (12:21)
„Шумице“. Гледалаца: 300. Судије: Секулић и Јовандић (оба Панчево). Седмерци: Раднички 6 (5); Медицинар 6 (5). Искључења: Раднички 10; Медицинар 8 минута.
РАДНИЧКИ (КГ): Ћосић, Петровић 3, Стоковић, Витић, Радосављевић, Радовић 2, Лежаја, Лукић, Стојковић, Којић 3, Стоиљковић 3, Вељковић, Марковић 8 (3), Кулић, Лојпур 8 (2), Јанковић 1.
МЕДИЦИНАР: Глишић, Танић 3, Ранчић 7, Милошевић 1, Чворић, Костић 4, Обреновић, Радовић (кап.) 13 (5), Ручнов 4, Карић, Перић, Ђурковић, Станисављевић 4, Мандић, Кукић, Кецановић.
Претходних година, Крагујевчанке су доминирале у мечевима против „медицинарки“, али као да је полуфинале Купа пролетос наговестило неке нове односе. У Аранђеловцу, „плаво ““ беле“ су се радовале после седмераца, а сада им је 60 минута било више него довољно за доминантан наступ и победу. „Освајање“ Шумадије најављено је већ у првом полувремену.
Одбрана доноси резултат, али када се укомбинује са „страшним“ нападом, резултат су бодови и атрактивност. Једноставно, бивше шампионке нису имале решење у одбрани. Чак 21 гол за 30 минута довољно говори. Према очекивањима, капитен Радовић и новопридошла Милица Ранчић доминирале су прецизношћу.
Темељи победе постављени у првих 30 минута, дали су сигурну кућу у другом периоду. Марковић и Лојпур покушале су да врате свој тим, али је заостатак био и двоцифрен у неколико наврата.
Шапчанке у следећем колу очекује деби пред домаћом публиком. Гошће стижу из Инђије. Оне су у првом колу претреле убедљив пораз у Нишу.
Остали резултати: Извор ББ ““ Бор 37:23; Слога (ПМ) ““ Кикинда 23:32; Јуниор ““ Јагодина 24:28; Наиса ““ Железничар 33:22.