17. novembar 2016.17. nov 2016.
SUPER LIGA SRBIJE ZA RUKOMETAŠE

ZEBNjA U SRCIMA

RK „METALOPLASTIKA“ ““ RK „ŠAMOT 65“ (A) 23:26 (12:12)
Hala „Zorka“. Gledalaca: 1.500. Sudije: Knežević i Lončarević (Beograd). Sedmerci: Metaloplastika 2 (2), Šamot 3 (3). Isključenja: Metaloplastika 2, Šamot 6 minuta.
METALOPLASTIKA: Maksimović (8 odbrana), Dragićević 4, Vorkapić 3, Milovanović 4, Dragutinović 4, Srdanović, Došen, Marinović 2, Rajković 2, Petrović 1, Milenković (4 odbrane), Đukić 2, Protić, Mitrović 1, Jevtić, Bozoljac.
Situacija još nije bezizlazna, ali niko više ne može da kaže da nije kritična za „plave“. Novi poraz u Šapcu zadržao je Metaloplastiku na samom dnu, u zoni ispadanja. Još jedan izveštaj o nastupu Šapčana izgleda kao prethodni. Prvi deo bio je vrlo izjendačen, niko nije stvarao osetnu prednost, da bi u nastavku delovalo kako domaći imaju meč pod kontrolom, iako se to na semaforu ocrtavalo najviše kroz plus tri, 17:14. Delovala je „plastika“ svežije, međutim, kod 22:20 u 52. minutu, sve je stalo. Usledile su greške u napadu, ishitrenosti, promašaji čistih zicera, ispuštanje lopti, a u odbrani propusti kakve tim sačinjen od igrača starijih od 30 godina, bivših reprezentativaca, predvođen Ratkom Nikolićem, ne propušta. Sve je palo u vodu, i to pred 1.500 gledalaca. Više nema utakmice koja nije imperativ za Metaloplastiku, tako je i protiv Partizana, najverovatnije u sredu u hali “Zorka“.
TABELA:; 1. Dinamo (P) 17; 2. Vojvodina; 3. C. Zvezda (-1) 17; 4. Šamot 15;; 5. Sloga (P) (-1) 12; 6. Spartak (-1) 11; 7. Partizan (-1) 8; 8. Rudar 8; 9. Morava 8; 10. Požarevac 7; 11. METALOPLASTIKA 6; 12. Jugović 2.