15. decembar 2016.15. dec 2016.
DRUGA FUTSAL LIGA „ZAPAD“ – 9. KOLO

POŽAREVLjANI ZASLUŽENO

FK „BELATORES“ – KMF „POŽAREVAC“ 2:7 (2:4)
Više nego dobro počeo je šabački tim. Lepi golovi Arsenovića i Mićića, u pet minuta derbija, doneli su 2:0. Usledile su nove šanse, međutim, kvalitet i iskustvo krase Požarevljane, što uvek dođe do izražaja. U odnosu na proleće, kada smo ih gledali u Šapcu, to je tim samo istog imena, ali drugačijeg, neuporedivo uigranijeg sastava. Dve kontre ubrzo su donele izjednačenje preko Simića i Živadinovića, a iako je situacija na parketu delovala izjednačeno, kao i na semaforu, bilo je jasno da je rivalima samopouzdanje na visokom nivou. Uočili su gde je prilika da se napravi preokret i strpljivo čekali. Posle prekida dolaze do prednosti pogotkom Lekića, a ubrzo iz nove kontre do 4:2 (drugi put Simić). Drugo poluvreme „ponudilo“ je odlučniji „Belatores“, no dok su „zeleni“ stvarali prilike, „narandžasti“ su svoje koristili. Kasnije su arbitri isključili Mićića, čime je svaka dilema oko pobednika otklonjena.
„Spartanci“ su trenutno osmi sa 12 bodova, a novi meč pred svojim navijačima bitan je zbog povratka sigurnosti i čuvanja „odstupnice“ od najugroženijih ekipa.