28. septembar 2023.28. sep 2023.

ŠOTOKAN KARATE

Kvartet u Grčkoj

Poslednja dva dana septembra i prvog oktobarskog dana u Grčkoj će biti organizovano Svetsko prvenstvo u šotokan karateu, gde će u reprezentaciji Srbije nastupiti četiri člana kluba „Šabac – Fuđimi“. Ana Bojić je u seniorskoj konkurenciji, nastupa u borbama, Andrea Marković će biti u borbama juniorki, dok će među nadama nastupiti Sara Stošić (borbe) i Anđela Ružić (kate).

Poslednja provera pred Svetski šampionat bio je mešunarodni turnir Čoka 2023, gde je Šabac – Fuđimi zaslužio osam medalja. Zlato je osvojilio Mladen Marković (kate pioniri), Staša Gavrilović, Sofija Teodorović, Anđela Ružić i Ivan Marković su osvojili druga mesta, a Andrea Marković, Iva Janković i kata tim pionirki treća. Nastupilo je ukupno oko 500 takmičara iz šest država.