16. avgust 2012.16. avg 2012.

GENERALNA PROBA

Nakon odmora i sprovedenih priprema došao je momenat kada će startovati prvenstvo Srpske lige Zapad. Fudbaleri Mačve dočekaće ovaj trenutak spremno što dokazuju rezultati u pripremnom periodu. Ekipa koju predvodi Jane Gavalovski ima potreban kvalitet za sve ono što crveno-crne očekuje na terenima širom regiona Zapadne Srbije. U poslednjoj proveri pred nedelju Mačva je odigrala prijateljsku utakmicu sa Vojvodinom u Novom Sadu. Iako je rezultat bio nepovoljan za Mačvu igra u prvom poluvremenu bila je na nivou očekivanja svih navijača. Odličan na golu bio je Stepandić kada je u prvim momentima utakmice sjajno reagovao i odbranio penal a Dragićević nakon ofanzivne igre matira golmana Vojvodine Žakulu za vođstvo fudbalera iz Šapca. Imali su fudbaleri Mačve igru i rezultat u prvih 45 minuta iako je Vojvodina uspela da poravna rezultat na 1:1
U nastavku treneri menjaju postave i u preostalih 45 minuta iskusniji fudbaleri Vojvodine uspevaju da nametnu svoj ritam a zatim i da smeste dve lopte iza leđa vrlo dobrog Radukića za konačnih Fk Vojvodina - Fk Mačva 3:1
Prvi tim Mačve prvi duel u okviru Srpske lige Zapad očekuju u nedelju sa početkom u 11 časova kada će na teren ukrstiti fudbalsko znanje sa ekipom Fk Polet (Ljubić).