19. septembar 2013.19. sep 2013.
RUKOMET: PORAZ METALOPLASTIKE U KRAGUJEVCU

POKLEKLI U NASTAVKU

Radnički ““ Metaloplastika 24:20 (11:10)
Hala: „Jezero“. Gledalaca: 1 250. Sudije: Stojković (Niš), Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Radnički 5 (4), Metaloplastika 4(3). Isključenja: Radnički 14, Metaloplastika 8 minuta.
Radnički: K.Milošević 4 2), Žegarac, Spasić 7, Pralica 3(2), Ramović, Janićijević, Gugleta 1, Lekić (1 sedmerac), Stevanović, Petrović (14 odbrana), Milinčić, N.Milošević, Jaćimović 3, Tomić, Šmigić 3, Bosić 3.
Metaloplastika: Travar, Spahić, Aleksić, Stevanović, Palević, Marjanović 4 (1), Kankaraš 6, Medurić, Vladisavljević, Obradović 2, Marković 1, Arsić (9 odbrana, 1 sedmerac), Grujičić 4 (2), Mitrović 1, Dragaš 2, Prodanović.
Igrač utakmice: Dušan Petrović (Radnički)
Rukometaši Metaloplastike poraženi su u Kragujevcu na startu svoje četrdesete uzastopne sezone u elitnom društvu od ambiciozne domaće ekipe Radničkog. Šapčani su dobro počeli meč. Dobra igra u odbrani rezultirala vođstvom od 5:2 i održavanjem stalne prednosti sve do nekoliko sekundi pre kraja prvog dela kada su domaći uspeli da na odmor odu sa golom plusa. Početkom nastavka šabački tim ponovo dolazi do prednosti. Sve do povrede do tad najboljeg igrača Nemanje Obradovića sredinom drugog poluvremena igralo se gol za gol. Usledio je pad u igri, domaći su to iskoristili i serijom 5:1 stigli do tri gola prednosti koju su očuvali do kraja susreta.