28. maj 2015.28. maj 2015.
MATURANTI EKONOMSKE ŠKOLE U ŠAPCU, POLA VEKA POSLE

UTOČIŠTE ZA VELIKA DELA

Protekle subote u prostorijama Ekonomske škole u Šapcu, okupili su se bivši učenici 18 generacije ove školske ustanove, od skoro 70 koliko ih je bilo od 1947. godine, kada je škola osnovana.
Tom prilikom u kraćem evociranju uspomena, istaknuto je da ih je Ekonomska škola zadužila, skrojila i pripremila za budući život. Škola je bila utočište odakle su krenuli i kome se vraćaju. Za kasniji uspeh u životu večno su zahvalni školi ali i svim profesorima i razrednim starešinama, kako onima koji su bili strogi tako i onima koji to nisu bili.
A posle ove škole njih oko 30 odsto nastavilo je školovanje i diplomiralo na raznim fakultetima. Bilo je tu dosta uglednih direktora, bankara, profesora, umetnika, književnika i generala...
- Analizirajući ukupne rezultate prvih 50 generacija Ekonomske škole, mogu reći da je naša najuspešnija generacija ( četvrto tri odeljenje, komercijalnog smera 1961/ 65.). Od 132 učenika koji su diplomirali 1965, sa odličnim i vrlodobrim uspehom, bilo nas je 66 ili 50 odsto. I tada je nezaobilazna tema bilo ocenjivanje učenika. Na sednici nastavničkog veća 1966.g. za državne stipendije je predloženo šest učenika: Petar Zeković, Momčilo Živković, Dragan Pavlović, Anđelija Jurošević i Emilija Milosavljević.
Ne bi trebalo zaboraviti ni ime Danice Jekić, naše razredne koja je kasnije bila i direktor škole, a brojne generacije učenika je pamte po širokom obrazovanju, kojem nas je naučila, kaže Dragoslav Katić, nekadašnji učenik ove škole i kasnije jedan od uglednih direktora šabačkog “7. jula “.
Lj.Đ.

Najnoviji broj

11. jun 2026.

Најновији број

Vremenska prognoza

Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa