17. septembar 2015.17. sep 2015.

“MINAKVA” OSTADE ŽEDNA

ŽRK “Minakva – Vojvodina” - ŽRK “Medicinar” 27:30 (16:13)
U II kolu super lige za žene ekipa “Medicinara” gostovala je u Novom Sadu ekipi “Minakve”. Više nego zasluženo Šapčanke su na prvom gostovanju zabeležile vrlo vrednu pobedu od 30:27 (13:16).
Prvo poluvreme proteklo je u blagoj prednosti domaće ekipe od 2 do 3 gola.
Međutim, drugi deo meča donosi sasvim drugu priču. U prvih pet minuta II poluvremena “Medicinar” stiže do izjednačenja. Nakon toga preuzima vođstvo u svoje ruke i predvođen ponovo sjajnom Anom Radović zadržava prednost do kraja utakmice i zasluženo slavi na vrućem terenu.
Moramo pored kapitena Radović istaći i dobru igru Dunje Vragolić, Aleksandre Ručnov, Jelene Zečević kao i vredne odbrane u drugom delu meča golmana Bojane Šimšić.
Naredni meč Šapčanke igraju sa početkom u 17,00 časova u hali “Gimnazije” protiv ekipe “Kikinde”, starog dužnika “Medicinara”.
ŽRK “Medicinar”: Vragolić 6, Obrenović, Veselinović, Milošević 1, Čvorić, Mandić, Ručnov A. 3, Karić, Šimšić, Mesaroš 1, Zečević 3, Radović 14., Kukić, Ninković 1, Andrić 1.