18. februar 2016.18. feb 2016.
SUPER LIGA SRBIJE ZA RUKOMETAŠE ““ 14. KOLO

“Preplivana“ Morava

RK “Morava“ ““ RK “Metaloplastika“ 18:24 (6:10)
SC “Plana“. Gledalaca 200. Sudije: Alimpić (B. Palanka) i Crnjanski (B. Palanka). Delegat: Fabijan (Pančevo). Sedmerci: Morava 3 (2), Metaloplastika 1(1); Isključenja: Morava 8, Metaloplastika 8 minuta.
RK MORAVA: Đurković (kap), Rakić 1, Trpković 1, Jokić 4, Rajić, Đorđević, Bugarinović 1, Antić 2, Popović, Lazović, Radojević 3, Marjanović, Spasić, Božanić 5, Avramović 1, Mihailović 1 . Trener: Milojević.
RK METALOPLASTIKA: Maksimović, Milovanović 2, Stevanović, Kažić 2, Marinović 1, Ilić 4, Aleksić, Marković 2, Arsić, Đukić, Jezdimirović 1, Mitrović (kap) 3, Dragićević 3, Ivanović 2, Petrović, Ostojić 4. Trener: Vuković
Nije trebalo Šapčanima ni nekoliko minuta „ispitivanja snaga“, već su od starta nametnuli svoju igru i tempo. Zahvaljujući odbrani i odličnom Arsiću na golu, stvorili su veliku prednost već u prvih deset minuta 6:2, a potom isto odstojanje čuvali do poluvremena. Znali su „plastičari“ da samo velika serija domaćina može meču doneti neizvesnost, te su to predupredili na najbolji mogući način. Defanziva predvođena Arsićem, nastavila je u istom ritmu, a napad bio još raznovrsniji i za odbranu Morave, nezaustavljiv. Ubrzo je vođstvo postalo dvocifreno, 18:8, a potom i najubedljivijih 21:10 u 51. minutu. U finišu, Šapčani su dali malo oduška sebi, što je domaći tim iskoristio kako bi poraz učinio prihvatljivijim. Ostojić i Ilić su bili najbolji u napadu, dok je Božanić kod Planjana bio iznad ostalih saigrača.
„Plastičari“ su sada drugi, a ukoliko ne bude promena što se statusa Nišlija tiče, poslednjeplasirani tim lige, naredni je protivnik Metaloplastike u Šapcu.