29. septembar 2016.29. sep 2016.
PRVA LIGA SRBIJE ““ 8. KOLO

PRVI PORAZ

FK „ČSK“ ““ FK „MAČVA“ 1:0 (0:0)
Čelarevo. Gledalaca: 1.000. Glavni sudija: Marković, pomoćnici: Milosavljević i Petković (svi Beograd). Strelac: Davidov u 62. minutu; Žuti kartoni: Vujošević i Plavšić (ČSK); Ivić (Mačva).
ČSK: Tankosić (kap), Tomović, Jević, Vujošević, Kerkez, Plavšić, Nikodijević (Furtula), Vukasović (Stepanov), Krstanović (Mezei), DAVIDOV, Žakula.
MAČVA: Pejović M. Pejović F. (kap), Blagojević (Jošić), Lazarević, Ristivojević, Ivić, Stančetić, Obrovac, Matić, Milosavljević (Lekanić), Memedović (Jeremić).
Moralo je i to da se desi. Igrala se sredina drugog dela, Davidov je povukao loptu, ali umesto daljeg prodora, odlučio se za šut sa 23 metra. Perfektan udarac bivšeg igrača Partizana po zemlji završio je u suprotnom uglu. Pejović nije imao šanse. Ovo je bio jedini gol na meču gde šansi nije manjkalo.
Bila je „Mačva“ nešto bolja, imala više loptu u posedu, ali u subotu to nije bilo dovoljno za gol, nažalost. Bolje su Šapčani i počeli, Stančetić je glavom testirao Tankosića, Ivić je pogodio prečku, a u šansama su bili i Pejović i Obrovac. Nisu ni domaći bili bezopasni u prvom delu. Najbliži golu Vukasović.
U nastavku je šabački prvoligaš delovao dominantnije. Sjajan šut Ristivojevića čudesno je zaustavio Tankosić, a priliku u završnici imao je i Matić. „Mačva“ je i dalje prva i dalje se pita za sve, a svakako je favorit protiv Sinđelića.
Ostali rezultati: Inđija ““ Radnički (P) 0:1; Kolubara ““ Proleter (NS) 0:1; Odžaci ““ Zemun 0:0; BSK ““ Sloboda (U) 0:2; Sinđelić ““ Bežanija 1:1; OFK Beograd ““ Dinamo (V) 3:3; Budućnost (D) ““ Jagodina 2:4.
TABELA: 1. MAČVA 19; 2. ČSK 18; 3. Sloboda (U) 15; 4. Sinđelić 13; 5. Jagodina 12; 6. Radnički (P) 12; 7. BSK Borča 12; 8. Budućnost (D) 11; 9. OFK Odžaci 10; 10. Bežanija 8; 11. Zemun 8; 12. Proleter (NS) 7; 13. Dinamo (V) 7; 14. OFK Beograd 6; 15. Kolubara 5; 16. Inđija 5.