7. maj 2022.7. maj 2022.
Slede mečevi za treće mesto (foto: Glas Podrinja)

Šabac u borbi za treće mesto

Šabac - Novi Beograd 9:11 (3:4, 2:3, 1:3, 3:2).

Novi Beograd će igrati u finalu Prvenstva Srbije, dok će Šabac voditi borbu za treće mesto. Pobedom u Šapcu Novobeograđani su slavili 2:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa.

Brzo je gost došao do prednosti u prvoj četvrtini i činilo se da Šabac nema odgovor, međutim uspeli su domaći nošeni publikom da se podignu i vrate egal. Trajao je gol gol ritam praktično do pred kraj druge četvrtine kada je stekao gost dva gola viška.

Novi Beograd pobedio u Šapcu

Poput prve počela je i treća četvrtina. Brzim golovima koji su plod individualnog iskustva, Novobeograđani su ostvarili ubedljivo vođstvo koje je prelomilo meč. Samo jedan gol je Šabac dao u ovom delu, a iskustvo i kvalitet je od starta na starani gostiju.

U poslednjem kvartalu Šabac je bio bolji od Beograda, smanjio zaostatak, međutim nije bilo dovoljno vremena za potpuni povratak.

Sezona nije završena za Šapčane, sledi serija za treće mesto gde će protivnik biti poraženi iz drugog polufinala gde se sastaju Radnički i Partizan.