7. јул 2011.7. јул 2011.
АТЛЕТИКА: ДВА НАСТУПА ТЕМПА

ТРИ МЕДАЉЕ ТЕМПУ

Прошлог викенда у С. Митровици и Београду одржано је Првенство Србије за млађе и старије пионире, узраста од петог до осмог разреда. Атлетски клуб „Темпо“ је остварио одличне резултате освојивши три медаље. Две сребрне медаље освојио је атлетичар Жељко Товиловић у дисциплинама, бацање копље са одличним резултатом 41,54 и у кугли 12,95. Бронзану медаљу на 300 м (резултат 38,22), освојио је атлетичар Александар Грновић . Тренер двојице атлетичара, Иван Ђинић, нагласио је да се после три месеца паузе због повреде и операције, атлетичар Александар Грновић појавио на атлетску стазу освојивши медаљу, постепено ће се укључивати у тренажни процес и на нека атлетска такмичења.
Млађи пионири Ђорђе Никитовић на 800 м (2;24,77) и Драган Јапранин на 300 м (47,59) освојили су четврто место у Србији.
Јунакиња у С. Митровици је била млада атлетичарка Мина Гајић, тек је завршила трећи разред ОШ, и стазу од 600 м истрчала је одличним резултат 1;55,58, најавивши сјајну каријеру.