Инфо

4. јул 2024.4. јул 2024.
М. Познановић (фото: АШК Темпо)

М. Познановић (фото: АШК Темпо)

АТЛЕТИКА: ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ

Шест сениорских медаља

Најбоље сениорке и сениори Србије наступили су на Првенству у Краљеву, а два клуба са нашег подручја, АШК Темпо и Спринт Бадовинци освојили су укупно шест одличја.

АШК Темпо

Милица Познановић (АШК Темпо) је освојила два одличја. Хитац од 47 метара и 29 центиметара донео је титулу шампиона Шапчанки у бацању диска. Наступила је и у кугли где је освојила бронзу. Трећу медаљу за АШК Темпо донео је Николаи Гајић.

Он је у трци на 3.000 метара кроз циљ прошао трећи. Клуб су представљали још: Николина Јеремић, Наташа Перовић, Милица Милојевић, Марија Павловић, као и Анастасија Богићевић која је претходне недеље, а остали смо дужни ту информацију, обезбедила наступ на Европском олимпијском фестивалу младих у Скопљу наредног лета.

АК Спринт

Д. Радивојевић и Д. Благојевић (оба АК Спринт) на постољу (фото: АК Панонија)


Три медаље освојили су и такмичари бадовиначког Спринта. Душан Благојевић стигао је други на циљ у дисциплини ходање на 5.000 метара и заслужио сребро. Милан Чајић је трећи сениор у скоку мотком, док је другу бронзу обезбедио Никола Росић, трећи у дисциплини бацање копља. Наступали су још Драган Радивојевић и Вељко Росић.

Најновији број

24. април 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa