Премијерно извођење је имала кореографска минијатура Милоша Симића под називом „Подизање ђурђевданске бандере у Мачви“
Фолклорни ансамбл „Ђидо“ поново је одушевио публику годишњим концертом првог ансамбла, названим „Свирај свирче, живот да славимо“, одржаним у недељу у препуној сали Културно- образовног центра у Богатићу. Кроз виртуозне кореографије, уз енергију и посвећеност, чланови ансамбла су представили богатство наше традиционалне игре и песме, негујући културну баштину Мачве и целе Србије.
Мачваинфо.рс
Фолклорна прича започела је играма из Поцерине, па потом су се смењивале кореографије Буњевачке игре, Српске игре и песме из Црноречја, Линџо, Игре из јужне Србије (припремни ансамбл), Игре из ужичког краја (дечији ансамбл), Игре из Шумадије, Циганска љубавна игра из Војводине, Сплет игара из Србије (ансамбл ветерана), Игре и песме босилеградског крајишта, Влашке игре хомољског краја. Премијерно извођење је имала кореографска минијатура Милоша Симића под називом „Подизање ђурђевданске бандере у Мачви“. Ова сцена оживела је традиционални обичај, где се игра и песма стапају у слављу пролећа и новог живота. Мало другачију ноту овој разиграној вечери дао је виртуоз на хармоници Драгослав Васиљевић, који је извео композицију „La campanella“, а потом све разгалио „Кумовим колом“.
Мачваинфо.рс
Овим концертом „Ђидо“ је још једном показао зашто важи за једног од најзначајнијих амбасадора наше фолклорне традиције. У складу са устаљеним признањима која се додељују за допринос у раду ансамбла, директор Културно- образовног центра Богатић и уметнички руководилац ФА „Ђидо“, Милош Симић уручио је дипломе и признања. Дипломе за пет година сталности у првом извођачком ансамблу добиле су Наталија Ерић, Марија Смиљанић и Невена Здравковић. Повеље за 15 година сталности у првом ансамблу припале су Сањи Димитријевић, Мирославу Пејовићу, Милошу Кокановићу, Зорану Зечићу и Милану Богдановићу. Специјално признање, златна плакета за деловање, сталност, предан рад током 25 година у првом ансамблу, уручено је Дарку Севићу, Јелени Ковић и шефу Народног оркестра Зорану Пузићу.
„Пољопривреда за будућност“: Пројекат остварен уз подршку општине Богатић. Ставови изнети у подржаним медијским пројектима, нужно не изражавају ставове органа који су доделили средства.