2. април 2015.2. апр 2015.
КАРАТЕ: КЛУБ КАИШИН

У НАПУЉУ 10 МЕДАЉА

Пре десетак дана у Италији (Напуљ) одржано је Првенство Европе у фудокан каратеу. У саставу репрезентације наступлио је осам такмичара из карате клуба „Каишин“ из Шапца. У конкуренцији од око 800 такмичара овог клуба освојили су 10 медаља.
Ненад Ђуричић -Рус сребро-енбу, друго место кате екипно, треће место ката појединачно, треће место борбе појединачно Бранко Станојевић друго место енбу, друго место енбу миџ, друго место кате екипно, друго место кобудо Сандра Ковачевић друго место, кате екипно, четврто место кате појединачно Кристина Мијаиловић друго место ката појединачно, друго место кате екипно Јована Гајић, треће место, ђиу иппон кумите, екипно. Павловић Александар је ушао међу 16 у појединачним катама. У истој категорији Стеван Пекеч изгубио је у другом кругу у категорији од преко 60 такмичара док је Илија Милошевић изгубио први меч.
Три дана пред одлазак на европско првенство, одржано је полагање за мајсторска звања. Мајсторске појасеве нивоа 1. дан освојили су: Катарина Петровић, Милица Омеровић, Барац Иван, Крговић Милош и Товиловић Филип. Ђуричић Ненад је положио за звање 2. дан док је Саша Ковачевић, тренер овог клуба положио за звање 4. дан.