28. јануар 2016.28. јан 2016.
СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ ““ 12. КОЛО

ПобедниЧки из Кикинде

ЖРК “Кикинда“ - ЖРК “Медицинар“ 26:27 (11:13)
СЦ „Језеро“ Кикинда. Гледалаца 400. Судије: Мандић (Петроварадин) и Ковачић (Ветерник). Делегат Тулаћ (Нови Сад). Седмерци: Кикинда 4(4); Медицинар 2(2). Искључења: Кикинда 6, Медицинар 12.
ЖРК КИКИНДА: Алексић, Бајкин, Шицар, Митровић 7 (3), Ардала 1, Агбаба М. 8, Лазендић 2, Ковачић, Агбаба Ј. 5 (1), Кресоја, Ђурашиновић, Степановић (кап) 4, Сивчев, Лазић, Ристић, Тренер: Д. Мракић
ЖРК МЕДИЦИНАР: Враголић 1, Обреновић, Милошевић 7, Чворић, Мандић, Матић, Радовић (кап) 7 (2), Ручнов 4, Карић, Јеремић, Ђурковић 2, Кукић, Бојанић, Нинковић 6, Андрић. Тренер: Ж. Кукић.
Вероватно кључни корак у избегавању драме око статуса суперлигаша, а велики у борби за плеј оф, рукометашице Медицинара направиле су у Кикинди. Нова два бода Шапчанке су задржала у врху.
Очекивала се неизвесна утакмица до самог краја и та предвиђања су се обистинила. Драматичан дуел имао је срећан крај за Шапчанке. „Медицинар“ је контролисао резултат већи део првог полувремена, а најбољи период свакако је био средином овог дела игре. Серијом 8:3, Шапчанке су створиле три гола вишка, 12:9, док су на домор однеле плус 2, 13:11. Гошће су чувале вођство до 40. минута, али је потом уследила криза игре Медицинара, што су Војвођанке искористиле. Агбаба и Митровић донеле су два гола вишка и суфицит одржавале до последњих десет минута. Ипак, када је било најпотребније, рукометашице из Шапца су показале велику менталну снагу. Крила Милошевић и Нинковић, уз капитена Радовић, подигле су екипу, вратиле резултатску равнотежу. Пуна четири минута реми, 23:23 био је на снази, али нова мини серија 4:2 шабачког суперлигаша преломила је меч и донела вредне бодове. Лепу прилику да настави победнички низ, „Медицинар“ има следећег викенда када дочекује Кучево.