24. март 2016.24. мар 2016.
ПЛЕЈ АУТ ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ ““ 1. И 2. КОЛО

Секунда која све мења

ЖРК „Медицинар“ - ЖРК „Минаква“ 32:27 (15:16)
Сала Гимназије. Гледалаца 400. Судије: Кнежевић и Лончаревић (оба Београд). Делегат: Делић (Београд). Седмерци: Медицинар 5 (4), Минаква 4 (4); Искључења: Медицинар 6, Минаква 6 минута.
ЖРК МЕДИЦИНАР: Враголић, Обреновић, Милошевић 5, Чворић, Мандић, Матић, Радовић (кап) 16, Ручнов 1, Шимшић , Ђурковић 1, Станковић 2, Кукић, Бојанић 2, Нинковић 5, Андрић 5. Тренер: Ж. Кукић.
Ана Радовић је била одлична читав меч, али је у другом полувремену добила подршку Шимшић на голу, али и Андрић и Нинковић у нападу. Већ у 32. минуту, Шапчанке су повеле и нису губиле предност до краја, само је увећавале.
ЖРК „Медицинар“ ““ ЖРК Слога“ (ПМ) 36:37 (22:18)
Сала Гимазије. Гледалаца 400. Судије: Антић (Бг) и Јаковљевић (Јаково). Делегат: Јанковић (Земун). Седмерци: Медицинар 4 (4); Слога 5 (5); Искључења: Медицинар 6, Слога 10 минута.
ЖРК МЕДИЦИНАР: Враголић, Обреновић, Милошевић 3, Чворић, Мандић, Матић, Радовић (кап) 17, Ручнов, Карић, Шимшић , Ђурковић 3, Станковић 1, Кукић, Бојанић 3, Нинковић 5, Андрић 4. Тренер: Ж. Кукић.
Последње секунде утакмице, време истиче... 59:58, лопта долази до Јелене Кончар, лоб са левог крила секунду пре или после краја, лопта је у мрежи, бодови на путу за Петровац. Домаће су уверене да је време истекло. Комисија ће морати да одреди. Први део је слутио да ће Шапчанке доћи до друге победе. Имале су игру, резултат и предност на полувремену. Но, превише лако и брзо, на самом почетку наставка, вођство је испуштено, а плус четири за 10 минута постаје минус један, што је превелика доза самоупоуздања за Слогу. Имао је „Медицинар напад у последњем минуту, код 36:36, који није искористио.
ТАБЕЛА: 5. Слога (ПМ) 15, 6. Медицинар 14, 7. Кучево 12, 8. Кикинда 11, 9. Јагодина 10, 10. Минаква 8.