14. maj 2020.14. maj 2020.
Nikolajevi dani na školskom sajtu
DANI NIKOLAJEVE ŠKOLE NA DALjINU

Nikolajevi dani na školskom sajtu

U skladu sa okolnostima, ove godine Nikolajeve dane ne započinjemo svečanom priredbom i druženjem, ali nastavljamo sa tradicijom i promocijom pravih vrednosti. Predstavićemo vam našu školu i naše učenike, koji su se i ovog puta, rado odazvali i angažovali da svojim radovima ulepšaju ovogodišnju proslavu i učine je posebnom. Zahvaljujemo se vrednim i kreativnim učenicima i pozivamo sve sugrađane, saradnike i prijatelje naše škole da prate Nikolajeve dane na sajtu škole, u nadi da će uživati u aktivnostima koje su rezultat saradanje zaposlenih škole, učenika i njihovih porodica.
Kroz razgledanje virtuelnih panoa, upoznaćete se sa istorijom, životom i mudrostima Sv. Nikolaja Velimirovića. Izložbu dečijeg stvaralaštva dočaraće likovni, literalni, pesnički radovi i dramatizacije tekstova. Saznaćete kako izgleda fotoherbarijum i kako zvuče razlomci – rađanje C-dur skale, kao i to da su matematičari „krivi“ što danas možemo da uživamo u muzici. Takođe, saznaćete kako živeti zdravo i usvajati zdrave stilove života, kao i koliki je značaj projekta „Sport u škole – rasti zdravo“. Kroz istraživenje, upoznaćete se o uticaju težine đačkih torbi na uticaj fizičkog razvoja kod dece. Rešavanjem kvizova vežbaćete gramatiku, pravopis i književnost. Videćete kako na nemačkom jeziku izgleda priča o našoj školi, Korona virusu i po čemu su poznate i neke druge zemlje ...
U ime prošlih, sadašnjih i budućih dana čuvamo
sećanja na vrednosti koje sa vremenom sve više dobijaju na značaju:
„Orden Svetog Vladike Nikolaja Srpskog“ koji je Episkop šabački dodelio OŠ“Nikolaj Velimirović“
„Za izuzetne rezultate koje postižete u obrazovanju i vaspitanju mladih naraštaja ...“
Kroz život i rad vodimo se mudrostima Sv. Vladike Nikolaja Velimirovića:

VERA nam treba da bismo se mogli nadati,
NADA da bismo mogli živeti,
a LjUBAV, da bismo mogli kao kulturan svet živeti.

DAVANjE JE IZRAZ ONOGA ŠTO SMO.
Ko me to gleda netremice kroza sve zvezde na nebu i sve stvari na zemlji? + (Beseda na Gori)
Kao da nas zvezde gledaju – tako radimo.
Jer, oči dece i nisu ništa drugo nego zvezde.SRPSKI EPISKOP, TEOLOG, KNjIŽEVNIK, BESEDNIK, VLADIKA OHRIDSKI I ŽIČKI,
DVOSTRUKI DOKTOR NAUKA, JEDNA OD NAJUMNIJIH GLAVA SRPSKE CRKVE UOPŠTE.
GODINE 1991. PROGLAŠEN ZA SVETITELjA.
U dvadesetoj godini trećeg milenijuma, želimo da Dan škole bude ono što je uvek bio – praznik radosti i ogledalo nas i naših đaka.
U zdravlju živeli! S poštovanjem, Kolektiv OŠ “Nikolaj Velimirović“
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa