Berza

 • aero 850 ⚫ 0,00%
 • alfa 30.000 ▼ -0,99%
 • dinnpb 5.358 ▲ 6,86%
 • dnos 3.200 ▲ 1,59%
 • fito 3.008 ▼ -2,97%
 • gfom 335 ⚫ 0,00%
 • impl 3.300 ⚫ 0,00%
 • kmbn 3.300 ▲ 0,61%
 • mtlc 1.949 ▲ 0,05%
 • niis 708 ▲ 1,43%
 • stup 9.300 ▲ 3,33%
 • svrl 657 ▲ 3,30%
 • thhm 141 ▲ 17,50%
 • trgom 955 ⚫ 0,00%
 • utsi 1.302 ▲ 0,15%
 • vitl 700 ⚫ 0,00%
(8. oktobar 2015.)
POVODOM NEDELjE SOLIDARNOSTI PREDSTAVNICI KANCELARIJE ZA MLADE I KULTURNOG CENTRA POSETILI ČLANOVE DRUŠTVA ZA CEREBRALNU I DEČJU PARALIZU

RAVNOPRAVNOST NA PRVOM MESTU

Povodom Nedelje solidarnosti prošlog četvrtka odbornik Skupštine grada Milutin Stanković i direktorke Kulturnog centra i Kancelarije za mlade grada Šapca, Gordana Marković i Naila Mehmedović, posetili su članove Društva za cerebralnu i dečju paralizu. Ovo je bila prilika da se upoznaju sa kakvim se sve problemima susreću njihovi sugrađani, ali i da se upoznaju sa njihovim aktivnostima. Podrška je, kako reče predsednik Društva Zoran Ilić, uvek dobrodošla.
- Ovakve posete znače nam puno, a pogotovo podrška koju smo dobili i na ovaj dan kada obeležavamo Nedelju solidarnosti sa osobama sa cerebralnom i dečjom paralizom. Došli su da nam daju podršku ali su doneli slana i slatka peciva kako bi se naši članovi malo počastili. To je znak da se neko u našem gradu setio i naših članova i ja se svima njima iskreno zahvaljujem - rekao je Ilić.
Tokom razgovora istaknuta je mogućnost saradnje na organizaciji zajedničkih događaja i manifestacija u narednom periodu kako u gradu tako i na seoskom području.
- Zaista nam je bitno da i mi pružimo, pre svega, podršku jer će se mladi ugledati i na nas. Takođe i da je ovakvoj grupi ljudi potrebna što veća pažnju baš zato što oni ne mogu sve sami da odrade. Vrlo je bitno da im se pruži to malo što njima mnogo znači. Imaćemo, nadam se, pre svega, manifestacije kako u gradu tako i na seoskom području, na kojima ćemo pokazati šta oni rade, na koji način provode slobodno vreme i kako daju doprinos ovom našem društvu - izjavila je Naila Mehmedović.
Briga o ovakvoj populaciji sastavni je deo naše svakodnevice, ali takođe i njeno unapređenje.
- Meni je jako drago što sam večeras sa svim ovim ljudima ovde. To je zaista pravi primer kako i na koji način svi mi, barem jednom, treba da se setimo ovih ljudi koji imaju problem i dođemo da ih podržimo. Meni nije prvi put da sam sa njima. Zahvalio bih se Zoranu što me je pre nekoliko godina upoznao sa problemom koji imaju. Večeras smo se upoznali sa nekim stvarima koje oni rade tako da očekujemo da u budućnosti zejednički realizujemo neke njihove ideje i projekte - naglasio je Milutin Stanković.
Članovi Društva istakli su da je njihova težnja da ravnopravno i pod jednakim uslovima učestvuju u svim aktivnostima društvenog života zajednice kako bi zajedno obezbedili bolji ekonomski i društveni napredak.
O. G.

Najnoviji broj

14. novembar 2019.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa