18. februar 2016.18. feb 2016.
ODBOJKA ““ DRUGA LIGA „CENTAR“

Polovičan uspeh

OK „Jedinstvo“ - OK „Zaslon“ 1:3 (25:21, 16:25, 17:25, 24:26)
Ekipa iz Kamenova napravila je mnogo problema Šapčanima samo u prvom setu. Loš početak Zaslona, domaći su maksimalno iskoristili i iznenađujuće došli do prednosti od 1:0. Da nisu slučajno favoriti, igrači iz Šapca pokazali su u preostala tri seta. Delovali su apsolutno drugačije, sigurnije, a kako raspolažu svakako kvalitetnijim igračkim kadrom od Jedinstva, nije bilo problema da se ostvari nova, sedma, pobeda i sačuva „pol pozicija“ u borbi za Drugu ligu. Sada su treći. U sledećem kolu derbi u Šapcu, „Zaslon“ ““ „Rudar“ Kostolac.
ŽOK „Lazarevac“ ““ ŽOK „Zaslon“ 3:1 (25:13, 24:26, 25:22, 25:21)
Kao i u prvom kolu, Šapčanke su pokazale da imaju snage da se nose sa Lazarevcom, ali poput početka lige, nedostatak koncentracije i ishitrenost u završnici setova, koštala ih je bodova. Prvi set je bio neravnopravan, Lazarevčanke su dominantno došle do vođstva 25:13. „Zaslon“ je kontrolisao drugi set, sopstvenim greškama ga uveo u neizvestan finiš, ali na kraju slavio 26:24. Treći i četvrti set bili su vrlo slični. Izjednačeni, ali u završnici, do bodova dolaze domaće 25:22 i 25:21. Sledi Spartak iz Ljiga u Šapcu.