15. januar 2021.15. jan 2021.

Poraz u neizvesnoj završnici

Još jedna neizvesna završnica pripala je rivalu. U drugom kolu polufinalnog turnira u Beogradu, šabački vaterpolisti su u derbiju poraženi od domaće Crvene Zvezde 12:10.

Ponovo je nastupio kombinovan sastav, s obzirom da je nepunih deset sati pre duela protiv Zvezde, šabački klub igrao meč protiv Mladosti iz Zagreba, a već večeras je rival Jadran iz Splita.

Sredinom drugog perioda domaći su imali plus četiri, 6:2, ali je do poluvremena Šabac zaostatak smanjio na dva gola, 6:4. Povratak u trećem periodu otežala su tri uzastopna peterca za "crbeno-bele" u tri napada u nizu, kada je Zvezda, iako igrom to nija zaslužila, uvećala vođstvo. Serijom od 3:0, pet minuta pre kraja Šapčani konačno stižu do izjednačenja, 9:9, zahvaljujući golu Gardaševića. Dva minuta pre kraja Šapčani su imali napad za prvu prednost, ali je udarac iz blizine golman domaćih zaustavio, a potom je iz novog peterca Zvezda ponovo došla u plus i ispostavilo se rešila meč.

Večeras Šabac, od 20:40 igra protiv splitskog Jadrana.