29. септембар 2016.29. сеп 2016.
СУПЕР ЛИГА ЗА РУКОМЕТАШЕ ““ 5. КОЛО

СЕКУНДЕ ДОНЕЛЕ ПА ОДНЕЛЕ

Увек је „Металопластика боље отварала утакмицу, имала предност већи део првог дела, да би потом, у наставку следио пад и јурење заостатка. Млади тим „плавих“ налазио је снаге да се врати, а у завршнцама за „инфаркт“, најпре су на Бањици, голом Драгићевића са 7 метара дошли до бода, да би четири дана касније, Живковић са 7 метара однео бод Шапчанима. У следећем колу Шапчани ће гледати Слогу из Пожеге.
РК „ПОЖАРЕВАЦ“ ““ РК „МЕТАЛОПЛАСТИКА“ 22:22 (12:12)
Пожаревац. Гледалаца: 350. Судије: Марић (Панчево) и Машић (Зрењанин). Седмерци: Пожаревац 6 (3); Металопластика 3 (1). Искључења: Пожаревац 4, Металопластика 8 минута.
ПОЖАРЕВАЦ: Витас, Бјелинић, Живковић 5 (1), Алчаковић, Петковић 4 (2), Вељковић, Миленковић 1, Милутиновић, Радисављевић, Чавуљага (кап) 4, Васић, Антељ, Тодоровић Ђ. 1 Тодоровић П. Тодоровић Д. 5, Петровић 2.
МЕТАЛОПЛАСТИКА: Драгићевић (кап) 2 Воркапић 4 (1), Миловановић 7, Дакић 3, Драгутиновић 4, Дошен, Срдановић, Маринковић 1, Протић 1, Петровић 2, Бомаштар, Марковић, Миленковић, Ђукић, Цвијановић, Јевтић.
СЕМАФОР: 4:4 (10. минут); 4:7 (13); 9:9 (17); 13:15 (36); 18:17 (44); 18:20 (53); 21:20 (57); 21:22 (59); 22:22 (60).
РК “ПАРТИЗАН“ ““ РК “МЕТАЛОПЛАСТИКА“ 31:31 (14:13)
Хала “Бањица“. Гледалаца: 500. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: Партизан 5 (3), МП 6 (5). Искључења: Партизан 10, МП 6 минута.
ПАРТИЗАН: Јовановић, Јокић, Живковић 6, Керић, Миленковић 4, Павловић, Илић, Пижурица, Перуничић, Трнавац (10 одбрана), Стевановић, Ивановић 4, Кукић 9, Максић 4, Мршуља 3 (2).
МЕТАЛОПЛАСТИКА: Воркапић 7, Миловановић 2 (1), Дакић, Драгутиновић 4, Срдановић 2, Дошен, Мариновић 2, Протић 3, Петровић 2, Бомаштар (3 одбране), Марковић, Миленковић (9 одбрана), Ђукић, Јездимировић, Драгићевић 6 (4), Јевтић 3.
КРЕТАЊЕ РЕЗУЛТАТА: 0:5 (6 минут), 3:9 (14), 10:12 (24), 13:12 (27), 14:13 (29), 19:17 (38), 22:22 (43), 24:25 (47), 28:25 (51), 31:30 (58), 31:31 (60).