3. новембар 2011.3. нов 2011.
РУКОМЕТ: МЕРКУР СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ

ПРВИ ПОРАЗ ПЛАВИХ

Металопластика ЗК - Партизан 21:23 (11:15)
У пакленој атмосфери шабачке хале „Зорка“ играчи Партизана нанели први пораз рукометашима Металопластика ЗК
Металопластика ЗК: Рајичић, Карановић 3, Живановић, Алексић, Кречковић, Марјановић 7, Драгаш 7, Медурић 1, Видаковић, Марковић, Арсић, Грујичић 2, Новаковић, М.Митровић, Л.Митровић 1, Теодоровић.
Партизан: Васић, Милошевић 2, А.Илић, Мандић 2, Радановић 1, Димитријевић 1, Максић 6, Милић, Радивојевић, Бабић, Н.Илић 4, Милинић, Костадиновић 4, Мештер 3, Марсенић, Потић.
Шабац, хала „Зорка“. Гледалаца 2. 500. Судије: Мошорински (Зрењанин), Панџић (Нови Сад). Седмерци: Металопластика ЗК 5 (4), Партизан 2 (1). Искључења: Металопластика З.К. 6 минута, Партизан 2 минута.
Металопластика ЗК је у седмом колу домаћег рукометног шампионата изгубила на свом терену од београдског Партизана резултатом 21:23 (11:15). Партизан се већ на почетку меча резултатски одлепио на рачун грешака Шапчана, да би у наставку сусрета сачувао стечену предност и тријумфовао. Крунисање, одлично изграђених напада Металопластике ЗК онемогућавао је одлични голман Београђана Милић, који је засигурно био најбољи у редовима црно-белих.
Металопластика ЗК је започела утакмицу одличном одбраном 5-1, али је у нападу приликом погрешних додавања отварала контре и полуконтре Партизану који у деветом минуту долази до предности од четири поготка и води са 6:2. Шапчани су 23. минуту успели да сустигну предност ривала на само гол заостатка али су низом грешака у нападу дозволили да Партизан на полувреме оде са четири гола предности 11:15.