ИНИЦИЈАЛНИ РАЗГОВОРИ НА ТЕМУ РЕКОНСТРУКЦИЈЕ ДОМА ЈНА
ЕУ нуди помоћ
Извештај Мисије „7 најугроженијих“ о Дому ЈНА, предлог за грант који обезбеђује Европска инвестициона банка, као и могућност додељивања гранта Европске уније за реновирање овог објекта, представљени су у Градској кући. Конференцији су присуствовали градоначелник Шапца Александар Пајић, шеф за сарадњу Делегације ЕУ у Србији Никола Бертолини, генерални секретар Европа Ностра Србија Весна Марјановић, члан Мисије „7 најугроженијих“ за Дом ЈНА у Шапцу и представник Институција Европске инвестиционе банке Јоаким Шнеидер, представници Републичког завода за заштиту споменика културе Београд и представници Иницијативе „Сачувајмо Дом ЈНА Шабац“.
-Разговарали смо о теми која је веома важна за овај град. Дом ЈНА је веома битан као национално добро, али и за грађане Шапца и њихов живот. Дискутовали смо са челницима града о могућности његове ревитализације. Шабац је добар пример сарадње са ЕУ и наставићемо ову сарадњу у наредним годинама, рекао је Никола Бертолини.
Фото: Глас Подриња
Позвали смо наше партнере, Делегацију ЕУ у Србији, да пробамо да направимо заједнички именитељ у овоме и да заједно покушамо да дођемо до комплетне реконструкције Дома ЈНА
Градоначеник Пајић изразио је задовољство због састанка и истакао да је град заинтересован за санацију и реконструкцију поменутог објекта. Међутим, за реализацију су потребна знатна средства, те због тога до реконструкције није дошло.
Фото: Глас Подриња
-Позвали смо наше партнере, Делегацију ЕУ у Србији, да пробамо да направимо заједнички именитељ у овоме и да заједно покушамо да дођемо до комплетне реконструкције Дома ЈНА. Сигуран сам да је то велики интерес грађана Шапца и да ће у наредном периоду мултифункционалност тог објекта бити на добробит свих грађана. Град ће у наредном периоду урадити студију изводљивости којом ћемо конкурисати за средства ЕУ. Сви пројекти ЕУ који су реализовани у Шапцу су одрживи, још увек трају и на добробити су свих грађана, рекао је градоначелник и захвали се свима који су учествовали у конференцији и својим предлозима и сугестијама допринели будућој реконструкцији.