16. август 2012.16. авг 2012.

ГЕНЕРАЛНА ПРОБА

Након одмора и спроведених припрема дошао је моменат када ће стартовати првенство Српске лиге Запад. Фудбалери Мачве дочекаће овај тренутак спремно што доказују резултати у припремном периоду. Екипа коју предводи Јане Гаваловски има потребан квалитет за све оно што црвено-црне очекује на теренима широм региона Западне Србије. У последњој провери пред недељу Мачва је одиграла пријатељску утакмицу са Војводином у Новом Саду. Иако је резултат био неповољан за Мачву игра у првом полувремену била је на нивоу очекивања свих навијача. Одличан на голу био је Степандић када је у првим моментима утакмице сјајно реаговао и одбранио пенал а Драгићевић након офанзивне игре матира голмана Војводине Жакулу за вођство фудбалера из Шапца. Имали су фудбалери Мачве игру и резултат у првих 45 минута иако је Војводина успела да поравна резултат на 1:1
У наставку тренери мењају поставе и у преосталих 45 минута искуснији фудбалери Војводине успевају да наметну свој ритам а затим и да сместе две лопте иза леђа врло доброг Радукића за коначних Фк Војводина - Фк Мачва 3:1
Први тим Мачве први дуел у оквиру Српске лиге Запад очекују у недељу са почетком у 11 часова када ће на терен укрстити фудбалско знање са екипом Фк Полет (Љубић).