Стрелци за Мачву: Пањковић у 24. и Павловић у 53. минуту
Гледалаца: 800
Главни судија: Драган Чоловић (Брвеник)
Жути картон: Ристивојевић, Радовановић, Илић, Милинковић, Павловић (Мачва)
МАЧВА: Степандић, Пејовић, Милетић (Вукмир), Радовановић, Ристивојевић, Ђукановић, Драгићевић (Милинковић), Илић, Павловић, Лекић, Пањковић (Милисављевић)
Екипа „Сељака“ из Михајловца иначе новајлија у овогодишњем издању Српске лиге Запад, пре утакмице била је непознаница за фудбалере „Мачве“. Након одиграних 90 минута на терену у Михајловцу вероватно ће остати у сећању многих. Почело је добро за црвено-црне. У уводном делу утакмице видело се да су Шапчани фаворити и да се домаћи играчи тешко сналазе у покушајима да пренесу лопту до противничког шеснаестерца. Онда на сцену ступа Пањковић и у 24. минуту тресе мрежу домаћих а Мачву доводи у вођство од 0:1. Следе добре акције од којих издвајамо продор Илића након којег Драгићевић гађа мрежу али статива онемогућава погодак. У другом полувремену (играо се 53. минут) Павловић својим поготком резултат повећава на 0:2. Тада се чинило да бодови (сва три) одлазе у Шабац. И онда следи преокрет. Домаћи играчи су дозом агресивности повисили ниво игре а плод тога је гол Станојевића у 72. минуту за 1:2. Потом следи извођење аута и неспретна интервенција једног од одбрамбених играча Мачве који у намери да отклони опасност по свој гол лопту шаље право у мрежу, иза леђа голмана Степандића. Био је то 85. минут. До краја утакмице није дошло до промене резултата. Ипак, и после 7. кола „Мачва“ је једина непоражена екипа са три победе и четири нерешена резултата. Следећу утакмицу Шапчани поново играју на гостујућем терену. Противник је ФК „Бане“ из Рашке.