27. децембар 2012.27. дец 2012.
ВАТЕРПОЛО: ПРВА „Б“ ЛИГА, 5. КОЛО

ТРЕЋА ПОБЕДА ЗА ШАБАЧКЕ ДЕЛФИНЕ

ВК „Шабац“ - ВК „Земун“ 11:8 (3:3, 3:2, 4:1, 1:2)
У утакмици петог кола Прве „Б“ ватерполо лиге екипа ВК „Шабац“, као домаћин у Обреновцу, угостила је ВК“Земун“. И пре утакмице знало се да се ради о две екипе приближно истог квалитета. Почетак утакмице припао је екипи из Земуна која је повела са 3:0. Ипак екипа из Шапца до краја прве четвртине, поготком неколико секунди пре краја овога дела игре, успева да изједначи резултат на 3:3. Половином друге четвртине екипа „домаћина“ игра максимално ангажовано у одбрани и ефикасно у нападу и успева да поведе са 6:3. Након тога екипа „Земуна“ постигла је још два поготка, и на паузи после друге четвртине екипа „Шапца“ је била у предности од 6:5. Трећа четвртина у потпуности припада екипи БК „Шабац“ у којој постижу још четири гола, а у том делу игре само једном је одбрана Шапчана била савладана. У последњи део утакмице Шапчани улазе са предношћу од четири поготка и одмах на почетку четвртине постижу још један гол, и остварују резултат од 11:6. До краја утакмице ВК „Шабац“ рутински приводи утакмицу крају, а екипа „Земуна“, уз два постигнута гола, успева да ублажи пораз на 11:8.