18. фебруар 2016.18. феб 2016.
ФУТСАЛ ““ РЕГИОНАЛНА ЛИГА „ДРИНА“

Кључна победа

КМФ „Белаторес“ ““ КМФ „Косјерић“ 4:2 (3:1)
Огроман, вероватно кључни, корак ка првом месту и пласману у бараж за Другу лигу, шабачки играчи футсала, направили су ове недеље. У директном дуелу, „Белаторес“ је савладао конкурента, другопласирани „Косјерић“. Головима Миловановића и Мићића, који је искусног чувара мреже Косјерића савладао два пута, Шапчани су дошли до два гола предности на полувремену, 3:1. Осим резултатске, у првом делу, „Белаторес“ је показао и играчку доминацију. У наставку, гости су кренули са максималним притиском, а на испиту је била дефанзива. Средином полувремена Косјерић је смањио на 3:2, угрожавао гол шабачког клуба у још неколико наврата, али су и „зелени“ претили. Коначан резултат постављен је у последњим секундама. Косјерић је извео голмана из игре, а грешку у нападу кажњава Васовић после проигравања Миловановића.
Три кола пре краја, ова два ривала дели пет бодова, 29:24, а у следећем колу, „Белаторес“ гостује у Бајиној Башти.